Kalorijų skaičiuoklė skaičiuoja ne tik kalorijas

Sveikame kūne – sveika siela, teigia senovės kinų patarlė. Tam, kad kūnas būtų sveikas, reikia juo rūpintis nuolat: sportuoti bei maitintis sveikai. Sveikos mitybos samprata apima žmogaus organizmui naudingų maisto medžiagų įsisavinimą iš naudingų maisto produktų, o ne tuščias kalorijas, padedančias tik palaikyti energiją, tačiau su sveikata neturinčias nieko bendro. Norint atrodyti ir jaustis gerai, reikėtų žinoti, kiek kalorijų suvartoti per dieną.

Kiekvieno žmogaus suvartojamas kalorijų skaičius yra individualus, tačiau apytiksliai, suaugęs vyras turėtų suvartoti 2500 – 3000 kalorijų, moteris – 1500 – 2000 kalorijų per dieną, norint gerai jaustis ir išlaikyti geras kūno formas. Apskaičiuoti suvartojamas kalorijas, galima internetinėje paieškos sistemoje suvedus „kalorijų skaičiuoklė“. Tai greitas ir patogus būdas apskaičiuoti produkto kaloringumą. Pavyzdžiui, nedaug kas susimąsto, jog kava su pienu turi apie 200 kalorijų, jei prie jos valgomas dar ir gabalėlis pyrago – tai jau kone trečdalis visos dienos kalorijų normos. Maža to, šios kalorijos beveik nenaudingos organizmui, nes didžiąją dalį produkto vertės sudaro riebalai, kurie ilgainiui virsta riebalais ant kūno.

Kalorijų skaičiuoklė naudinga ne tik kalorijų skaičiavimui. Joje apskaičiuojama ir visa produkto maistinė vertė: kiek produktas turi riebalų, baltymų, bei angliavandenių. 1 gramas riebalų turi 8 kalorijas, tuo tarpu 1 gr. angliavandenių ir baltymų perpus mažiau – 4 kalorijas. Nesunku susivokti, jog, norint puikiai atrodyti ir nesutrikdyti sveikatos, didžiąją dalį turėtų sudaryti angliavandeniai ir baltymai, o mažesnę – riebalai. Tiesa, angliavandenius ir riebalus derėtų vartoti pirmoje dienos pusėje, nes jie suteikia energijos, reikalingos produktyviam darbui, o baltymus pasilikti vakarienei.

Kalorijos surašytos beveik ant visų produktų, išskyrus vaisius, daržoves ar kitus produktus ne pakuotėse. Tokių produktų aprašymuose maistinė vertė ir kalorijų skaičius nurodomas 100 – ui gramų. Tampa nepatogu skaičiuoti, dalinti kalorijas, jei maisto suvalgoma mažiau ar derinami keli produktai, pavyzdžiui, gaminant patiekalą. O ant kai kurių produktų, kalorijos išvis neparašytos. Kalorijų skaičiuoklė padeda apskaičiuoti itin tikslią produkto vertę, įvedus jo pavadinimą ir matavimo vienetą (gramus, mililitrus). Taip labai patogu vienu metu apskaičiuoti ne vieną produktą, susidaryti individualų valgiaraštį ar pasidomėti, kiek kalorijų sudarė pusryčiai.

Norint gerai jaustis, privalu savimi rūpintis tinkamai. Sportuoti bei susidaryti naudingą maisto racioną. Internetinė kalorijų skaičiuoklė gali padėti greitai ir lengvai apskaičiuoti suvartojamas maisto medžiagas ir, esant reikalui, koreguoti mitybos įpročius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *