Didžiausios 2013 metų Holivudo nesėkmės

Category:
Icon Kov 27, 2014

Praėję metai eilinį kartą džiugino filmų gausa ir padovanojo dešimtis įsimintinų filmų. Tačiau, ne visi filmai sulaukė žiūrovų ir kritikų liaupsių. Šiandien apžvelgsime labiausiai finansiškai nuvylusius Holivudo filmus. Būtina paminėti, kad į oficialų biudžetą nėra įskaičiuojamos marketingui skiriamos lėšos, kuriios ne retu atveju siekia panašią sumą, kaip ir pats filmo biudžetas.

Vienišas klajūnas (The Lone Ranger)

Biudžetas: $215 mln.

Kino teatrų pajamos: $261 mln.

Atrodydų, kad tai turėjo būti garantuota sėkmės istorija, o Disney kompanija savo rankose laikė nuostabų receptą: pasaulinio ryškumo žvaigždė Johnny Depp‘as, režisierius Gore Verbinski, milžiniškas biudžetas, o už kadro visa komanda, kuri buvo atsakinga už Karibų piratų sėkmę. Deja, vos tik pradėjęs savo kelionę po kino teatro sales, filmas buvo laikomas didžiausia 2013 metų finansine katastrofa. Besibaigiant metams, Disney vadovai pripažino, kad, atskaičius visas marketingines išlaidas, filmas atnešė netoli 200 mln. dolerių nuostolių.

Enderio žaidimas (Ender‘s Game)

Biudžetas: $110 mln.

Kino teatrų pajamos: $112 mln.

Filmo kūrėjai manė, kad savo rankose laiko dar vieną nuostabią fantastinę novelę, kurios sėkmė gali prilygti Bado žaidimų sėkmei. Buvo pakviesti ne tik jauni ir talentingi aktoriai, bet ir toks fantastinių filmų veteranas kaip Harrison’as Ford’as. Tačiau, filmo žiūrovai buvo kitos nuomonės. Filmas liko nepastebėtas ir skaičiuojama, kad filmo nuostoliai siekia 100 mln. dolerių. Vargu, ar šios populiarios knygų serijos gerbėjai gali tikėtis išvysti iš anksto suplanuotą antros dalies ekranizaciją.

Džekas milžinų nugalėtojas (Jack the giant Slayer)

Biudžetas: $195 mln.

Kino teatrų pajamos: $198 mln.

Iki šiol sunku patikėti, kad kažkas uždegė žalią šviesą šiam filmui ir palaimino tokio dydžio biudžetą. Tai nuotykinė istorija, kurios siužetas sėmėsi įkvėpimo iš vaikiškos knygelės, tačiau filmas skirtas tikrai ne vaikams. Didžioji dalis filmo aktorių niekam nežinomi, taigi galimą drąsiai teigti, kad didžioji biudžeto dalis buvo iššvaistyta specialiesiems efektams. Tačiau, net ir jie nepaliko didesnio ispūdžio žiūrovams. Po visų marketinginių išlaidų, filmo nuostoliai siekė 90 mln. dolerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *