Senoviniai baldai moderniame interjere

Icon Rgs 8, 2013

Šiandien interjero galimybės neišsemiamos. Atrodo, jog laikas mums paklūsta, o mūsų namuose gali atsirasti baldai ar dekoro elementai iš įvairiausių šimtmečių, demonstruojantys geriausia ką galėjo sukurti žmogus. Įvairių stilių sujungimas, detalių pasiskolinimas ir nesuvaržytas požiūris į namų interjerą leidžia įsirengti tokį būstą, kuris atspindėtų šeimininką visu 100 procentų. Nesvarbu ar būtų planuojamas modernus, minimalistinis ar viduržemio jūros šalių interjeras, senoviniai baldai visuomet randa savo kampelį. Seni baldai tai istorija, atsiminimai ir šiluma, kurios taip norisi kiekvienam žmogui. O tam, kad senoviniai baldai moderniame interjere neatrodytų tarsi ateiviai, interjero specialistai pataria laikytis trijų paprastų taisyklių.

Senoviniai baldai turi būti puošmena

Suteikite baldui modernių bruožųAntikvarinė spinta, knygų lentyna ar stalas patrauks dėmesį  bet kokioje aplinkoje, tad geriau juos statyti atokiau nuo kitų  dėmesį patraukiančių, didelių baldų. Suteikite jiems erdvės ir leiskite visiems gėrėtis  senovinių baldų grožiu. Beje, du senoviniai baldai, pvz. stalelis ir kėdė,  šalia  vienas kito nėra gera idėja, nes sukuria atsiskyrimo, izoliacijos įspūdį ir senovinės detalės neįsilieja į bendrą interjerą.

Moderniame interjere netinkamai panaudojus senovinius baldus jie atrodys nykūs ir senamadiški. Tam, kad interjere atsirastų balansas, nebijokite eksperimentuoti. Pavyzdžiui, vietoj to, kad senovinėje knygų spintoje dulkėtų knygos, patalpinkite į ją  spalvingų taurių kolekciją, porceliano dirbinius ar net televizorių.

Derančios spalvos ir siluetai

Kad senoviniai baldai geriausiai įsilietų į interjerą, derėtų atkreipti dėmesį į jų spalvas. Jei senovinė sofa yra juodo medžio, o kiti baldai kambaryje rudi, sofa paprasčiausiai „iškris iš konteksto“ ir atrodys kaip svetimkūnis visoje erdvėje. Derančių spalvų baldų pasirinkimas yra esminis kriterijus norint suderinti senovinius dekoro elementus ir baldus su moderniu būto stiliumi. Jei, pavyzdžiui, prie darbo stalo reikia kėdės, pasirinkite paprastą šiuolaikišką, be dekoro kėdę, kuri neatkreiptų dėmesio – visas dėmesys turi būti skirtas soviniam stalui, kuris yra to kambario puošmena.

Senoviniai baldai gali būti puikus dekoro elementas – kontrastas moderniame interjere arba centrinė interjero dalis. Tiesiog svarbu rasti senoviniam baldui tinkamą vietą, kad jis įsikomponuotų ir neatrodytų keistai. Tuomet bus visuomet miela ir malonu grįžti į jaukius namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *