NIKO kaminai – lengvas parinkimas, paprastas montavimas

Vokiškos NIKO keraminių kaminų sistemos yra tobulai pritaikomos bet kokiems techniniams sprendimams, susijusiems su vertikaliu kaminu. Kamino sistema (kamino modelis) yra parenkama pagal konkrečią kamino paskirtį, t.y. pagal numatytą prie sistemos pajungti šildymo įrenginį, kuro tipą ir konkrečias tokio įrenginio eksploatacijos sąlygas. Todėl renkantis kaminą reikia atsižvelgti į visas šildymo įrenginio charakteristikas ir naudojimo sąlygas. Taip ne tik užtikrinsite nepriekaištingą ir saugią kamino funkciją, bet ir prailginsite kamino tarnavimo laiką.

Žinoma, dėl teisingo kamino parinkimo visada konsultuokitės su šią sritį išmanančiais NIKO kaminų specialistais.

Ką reikia žinoti, kad parinkti tinkamą NIKO kaminą?

Informacija apie namą:

– Individualus ar daugiabutis;

– Nauja statyba ar rekonstrukcija;

– Statybos stadija (projektavimas, pastatytos sienos, perdengimai, statyba pilnai užbaigta);

– Kamino vieta;

– Aukštis;

– Ar yra pamatas kaminui.

Informacija apie šildymo įrenginį:

– Galingumas;

– Kuro tipas (kietasis/skystasis/dujos);

– Degimo kameros tipas (atvira/uždara);

– Šildymo įrenginio dūmtakio atvamzdžio padėtis;

– Šildymo įrenginio dūmtakio atvamzdžio diametras;

– Ar yra tikimybė, kad ateityje šild. įranga bus keičiama į kito tipo šild. įrenginį?

Kokie pagrindiniai reikalavimai NIKO keraminių kaminų montavimui?

Privaloma užtikrinti, kad kaminai būtų sumontuoti vadovaujantis Lietuvos Respublikoje galiojančių statybos techninių reglamentų nuostatomis, taisyklėmis ir kitų norminių dokumentų reikalavimais. Kaminai privalo užtikrinti visišką ir saugų, degimo produktų į atmosferą, pašalinimą. Kaminas turi būti sumontuotas ant tinkamo pagrindo kaip atskira statinio konstrukcija. Jis turi būti sumontuotas vertikaliai, nesumažinant kamino dūmtakio skerspjūvio ploto per visą kamino aukštį. Kamino dūmtakio skerspjūvio plotas turi būti ne mažesnis, kaip šildymo įrenginio dūmtakio atvamzdžio skerspjūvio plotas. Kamino aukštis turi būti parinktas pagal individualias šildymo įrenginio charakteristikas ir reikalavimus traukai.

Būtina užtikrinti, kad prieš  sujungiant visų keraminių elementų sujungimo vietos būtų švarios ir sudrėkintos. Sujungus elementus, glaisto perteklius turi būti kruopščiai nuvalytas drėgna kempinėle. Glaisto neturi patekti tarp keraminių ir izoliacinių elementų, taip pat tarp izoliacinių elementų ir kamino blokelių. Glaisto ar cemento skiedinio perteklius neturi patekti į kamino blokelių kampuose esančius izoliacijos ventiliavimo kanalus, taip pat į kamino blokelių kampuose esančias armavimui skirtas angas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *