Kalėdinės dovanos – bene svarbiausia šventės dalis

Icon Rgp 15, 2013

Kalėdos – tai viena bene svarbiausia, labiausiai laukiama šventė per metus. Tai džiaugsmo, meilės ir stebuklų metas. Nerasime šeimos, kur jų nebūtų laukiama ir švenčiama: puošiamos eglutės, garžumynais kaišomi namai, gaminami šventiniai patiekalai, vaišinamasi lankomi draugai, artimieji. Tačiau kalėdinės dovanos turbūt laukiamos dar labiau, negu pati šventė. Visi su džiugesiu prisimena ankstyvą Kalėdų rytą, kai prabudę šokame iš lovos ir bėgam prie eglutės žiūrėti kokių dovanų gavome. Kiekvienas su džiaugsmu atsimena Kalėdas iš vaikystės, o ypač dovanų atradimą po eglute, todėl kalėdinės dovanos ir Kalėdų atmosfera labai svarbi kiekvienam vaikui, kadangi šie prisiminimai jų nepalieka visą gyvenimą. Žinoma, kiekvienas vaikas yra individualus, turintis savo pomėgių, tačiau kaip tėvai gerai nepažinotų savo mažylio, kartais tenka smarkiai pasukti galvą, renkant kalėdines dovanas savo ar draugų vaikams. Tad tiems, kuriems sunkiai sekasi išrinkti dovanas vaikams, padės keli patarimai, kaip išrinkti tinkamą dovaną vaikui.  2 – 4 metukų amžiaus amžiaus vaikai ypač džiaugiasi dideliais minkštais žaislais. Mažylis labai apsidžiaugs, ir dar ilgai nepaliks dovanos be priežiūros. Lėlytės ir meškiukai, mašinytės ir konstruktoriai yra pakankamai originalios ir smagios dovanos mergaitėms ar berniukams.

Graži spalvota knygutė visada pravers – ypač jeigu joje pasakos. Knygutė gali būti kaip papildoma dovanėle, nes dažniausiai vaikams knygomis džiaugsmo ilgam laikui neatneša. Jiems daug labiau patinka įvairios šokoladinės figūrėlės, saldūs skanėstai.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar dovana yra pakankamai saugi, kadangi taupyti jo sveikatos sąskaita tikrai neverta.

Dovanas paaugliams reikia dovanoti atsargiai, nes tokio amžiaus berniukai dar gali žaisti su automobiliais ir jau svajoti apie mergaites. Svarbiausiai neįžeisti ir “nepažeminti amžiuje” – nedovanoti jų manymu vaikiškų žaisliukų. Renkant dovanas šio amžiaus vaikams, vertėtų iš anksto domėtis, kokias svajones jis turi, ko jam labiausiai norisi, tad reikėtų būti atidiems savo vaikams, juos išklausyti.

Žinoma, kalėdinių dovanų laukia ne tik mūsų vaikai, bet ir artimieji, kadangi taip parodome jiems dėmesį, rūpestį, meilę, ir tai padeda išlaikyti artimus ir gražius santykius su artimaisiais ar draugais.

Perkant Kalėdines dovanas, reikėtų nepamiršti, jog Kalėdos yra šventė ir nebūti per daug pragmatiškiems. Praktiška dovana geriausiai tiks, kai artimasis pats tokios nori arba kai ji yra tik viena iš daugelio, tad verta derinti žaismingumą bei naudingumą. Praktiškos dovanos puikiai tinka tada, kai žinote, kad draugas ar giminaitis finansiškai negali sau leisti įsigyti kažkokio daikto, tačiau čia svarbu viską kruopščiai apgalvoti, nenorint jo įžeisti. Svarbiausia dovanų paskirtis – išreikšti meilę artimiesiems. Tinkamiausios dovanos nebūtinai turi būti begalo brangios, svarbiausia atsižvelgti į žmogaus, kuriam jos skirtos, amžių, poreikius ir pomėgius.

One Reply to “Kalėdinės dovanos – bene svarbiausia šventės dalis”

  1. dovanų idėjos parašė:

    Be abejo, išrinkti dovaną vaikui iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprasta, tačiau padovanoti tai, kas patrauktų jo dėmesį ilgiau nei 10-iai minučių – ne toks jau ir paprastas uždavinys. Bet geriausia tai, kad dažnai užtenka su juo pasikalbėti ir jis išvardija bent 15 pasirinkimo galimybių, o tada belieka surasti, kur tai nupirkti. Siūlau pasižvalgyti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *