Metaliniai varstomi vartai

Category:
Icon Rgp 1, 2012

Metaliniai varstomi vartai yra tinkamas pasirinkimas, kai kiemas didelis. Varstomų vartų konstrukcija patikima ir nesudėtinga, jie tarnauja ilgai, tačiau jų stulpai turi būti pagaminti labai kokybiškai. Sunkiems, rankomis atidaromiems vartams būtini ratukai.

Metaliniai varstomi vartai kaip taisyklė būna dviejų dalių atsiveriantys arba į kiemo vidų, arba į išorę. Taip pat tokie vartai gali būti ir vienos dalies, gali būti kad dviejų dalių vartų viena dalis atsidaro į išorę kita į vidų. Kai kurie metaliniai varstomi vartai turi tik vieną varčią, šalia jų būna siauri įėjimo varteliai.

Metaliniai varstomi vartai idealiai tinka sklypams ar statybos aikštelėms su plačiu pravažiavimu ir dideliu plotu viduje. Plotas reikalingas, kad vartai lengvai atsidarytų i vidinę pusę.

Labai svarbi metalinių varstomų vartų dalis yra stulpai, ant kurių jie kabinami. Jei stulpus planuojate metalinius, reikia teisingai parinkti stulpo diametrą, stulpo sienelės storį, jo įbetonavimo gylį, visi šie parametrai priklauso nuo Jūsų vartų pločio bei pačių vartų svorio. Paprastai vartams statomi stambesni to paties stiliaus stulpai. Kad labiau trauktų akį, juos galima apmūryti smulkiais akmenukais. Kaltiniai vartai sunkūs, todėl jų stulpai įleidžiami į žemę ne mažiau kaip metrą ir įcementuojami. Varčių vertikalės baigiasi puošniais smaigaliais. Stulpai – pagrindinė konstrukcija, todėl turi būti tvirti. Jeigu jie mediniai arba akmeniniai ar plytiniai, turi būti armuoti. Jeigu vartų atidarymas automatizuotas – tvirtinama pavara.

Jei stulpai mūriniai, būtina mūrijant stulpą įdėti metalines detales vartų lankstų tvirtinimui, bei būsimos  automatikos tvirtinimui. Rekomenduojama, kad mūrinis vartų stulpas turėtų viduje tvirtą metalinę šerdį, prie kurios būtų galima pritvirtinti minėtas metalines detales. Būtina teisingai parinkti varstomų vartų vyrius, kurie skirstomi į grupes pagal varčių svorius ir reguliavimo kryptis. Jei planuojate, kad vartai bus automatiniai, būtina pasirūpinti elektros instaliacija.

Metaliniai varstomi vartai gali būti aklini, ažūriniai, kombinuotieji. Estetinis dekoravimo sprendimas priklauso nuo namo architektūros. Rėmo užpildas geriausiai atrodys iš tokios pat medžiagos, tačiau gali būti ir kitoks. Masyvūs vartai tiks senovinėms sodyboms, atstatomiems dvarams. Modernių namų tvoroms ir vartams pasirenkamos lengvos medžiagos, nepretenzingi stiliai. Ypač mėgstami meniškai kalti vartai, tačiau jų priežiūra sudėtingesnė, kaip ir pats montavimas.  Tokie vartai neatsparūs korozijai, todėl dažomi tik specialiais dažais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *