Mediniai langai sodybose ir namuose

Category:
Icon Gru 16, 2011

Keista, bet po 15 metų didmiestyje vėl užsimaniau į kaimą, į kurį, sakiau, niekada negrįšiu. Užsimaniau ir namo. Kuo toliau, tuo labiau noriu medinio, o ne mūrinio. Jei jau namas medinis, tai langai irgi mediniai. Pradėjęs domėtis langais supratau, kad vyksta kažkokia nesąmonė langų rinkoje. Plastikiniai langai yra liaupsinami, o mediniai langai – laikomi prabangos dalyku. Jie supriešinti, nors priešingybių ne tiek jau ir daug.

Mediniai langai gaminami iš trijų sluoksnių klijuotos medienos. Pigesni – iš klijuoto tašo, brangesnis – iš grynos branduolinės medienos. Dažniausiai lietuviškų medinių langų gamyboje naudojama pušis, kurios Lietuvoje yra vis dar nemažai ir artimiausiu metu neturėtume pritrūkti. Kokybiški mediniai langai yra nedažyti, siekiama, kad būtų išlaikyta natūrali medžio spalva ir tekstūra. medinis langas – ilgaamžis. Tai jau įrodyta per šimtus metų namų statybos tradicijų. Lietuvos klimatas yra labai drėgnas, galbūt todėl pirmumas atiduodamas plastikui, tačiau medis turi puikias drėgmės sulaikymo charakteristikas. Kokybiški mediniai langai, jei yra teisinga ir kokybiškai sumontuoti, tikrai drėgmės nepraleidžia, tad visų laurų ant plastikinių kabinti nereikėtų. Šilti mediniai langai gaminami iš kelių stiklo sluoksnių (dažniausiai trijų) ir nuo medžiagos šios savybės nelabai priklauso. Mediniai langai pakankamai gerai kvėpuoja, todėl neatsiranda kondensatas – 3-5 centimetrai vandens lašelių virš lango rėmo.

Mediniai langai yra savotiškas dizaino sprendimas, kuris turi neišsiskirti iš viso namo vaizdo. Jei pastatyti mediniai langai, reiškia turi būti ir medinės durys, pageidautinos tos pačios spalvos ir tekstūros, kad būtų išlaikytas vientisumas interjere. Aišku, viską galima nudažyti, bet tada bus prarastas tas natūralumo jausmas. Europai „protėjant” dėl ekologijos ir natūralumo, grįžimo į gamtą ir gamtos išteklių panaudojimo namuose (taip gimė pasyvaus namo koncepcija), medinis langas tapo nebe prabangos, o būtinybės preke.


Esminis skirtumas tarp plastikinio ir medinio lango yra tik… medžiaga ir kaina. Pigus plastikinis langas nesuteiks tokio šiltumo jausmo, kaip medinis, kad ir kaip jį nudažytume, ar kokia lipnia juostele su medžio tekstūra beužklijuotume. Jei namas medinis arba viduje turi gryno medžio detales, langų pasirinkimas vienareikšmiškas – mediniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *