Įmonės steigimas – į profesionalų rankas

Category:
Icon Gru 27, 2011

Visi pradedantieji verslininkai gavo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gražų Kalėdinį pasveikinimą, kuriame buvo žadama 2012 metais dar geriau tarnauti verslui. Tikėsimės, kad tai ne tušti žodžiai ir e-VMI portalas išvys dienos šviesą. Kas nuo to pasikeis? Kai kurias procedūras bus galima atlikti internetu, pavyzdžiui, pratęst verslo liudijimą arba įregistruoti naują įmonę. Tai dar vienas žingsnelis link sklandesnio, greitesnio ir pragmatiškesnio įmonių steigimo proceso, kuris yra užsibrėžtas šios Vyriausybės.

Įmonės steigimas iki šiol yra nemažas galvos skausmas pradedančiajam verslininkui. 10 000 litų įstatinis kapitalas pats savaime yra didelis galvos skausmas, nes tai ne terminuotas indėlis ir ne paskola – šie pinigai lyg ir yra sumokami kaip koks užstatas. Pradedantysis verslas pirmas pajamas ir pelną gauna tik po kurio laiko, tad net šis įnašas yra labai reikšmingas pradedančiojo verslininko gyvenime. Steigimo procesui reikalinga krūva dokumentų, todėl tai tikrai ne paskutinės išlaidos.

Jokios išlaidos negali padengti, ar kompensuoti patirto streso ir jaudulio kuriant savo įmonę, taip pat sugaišto laiko varstant įvairių institucijų duris. Kartais atrodo, kad viską geriau mesti ir dirbti nelegaliai, nes popierizmas pradeda žudyti nuo pat pirmųjų dienų. Daromi sunkūs finansų sprendimai, įmonės buhalterija nesutvarkoma iki galo ir jau po kurio laiko gresia pirmieji nemalonumai. To bijo visi verslininkai.

Yra sprendimas ir tokioje situacijoje. Tai specialios finansinių sprendimų įmonės (pavyzdžiui Finansų sprendimai iš Kauno), kurios užsiima įmonių steigimu profesionaliai. Finansiniai konsultantai taip pat gali kvalifikuotai patarti, kaip geriau apiforminti naują verslą, kokį statusą jam suteikti ir kaip valdyti. Visada malonu gauti patarimų iš profesionalų, kurie yra įsteigę ne vieną ir ne dvi įmones. Įmonės steigimas jiems – paprastas dalykas, tik aišku, sugaištas laikas irgi kainuoja. Tai apsimoka, jei įmonė steigiama viename mieste, o steigėjas gyvena kiek toliau nuo miesto. Vien benzino galima kiek sutaupyti…

Įmonės steigimas įmanomas ir per dvi dienas, turint visus reikiamus dokumentus. Jei yra didelis noras dirbti, bet nesinori steigti įmonės, galima viską sutvarkyti per jau įsteigtą, bet neveikiančią įmonę. Tiesa, pavadinimas bus bendrinis, tačiau tai nėra labai svarbu, jei norima populiarinti prekės ženklą, o ne įmonės pavadinimą. Finansų konsultantai gali pasiūlyti įvairių sprendimų net ir neturintiems 10 tūkstančių litų įstatiniam kapitalui. Aišku, tai daroma ne už dyką, tačiau paskaičiavus, kiek laiko sugaištama prie popierių tvarkymo galima rimtai pasvarstyti, kas apsimoka labiau – patyrusių profesionalų darbas, ar noras pačiam dalyvauti visuose steigimo procesuose užuot susikoncentravus ties naujojo verslo organizavimu, pirmųjų sutarčių sudarymu ir pajamų gavimu.

2 Replies to “Įmonės steigimas – į profesionalų rankas”

  1. Steigima parašė:

    Labai džiugu, kad visai neseniai atsirado mažosios bendrijos, kurių steigimui nereikia 10 000 Lt įstatinio kapitalo. Įdomu, ar tokios įmonės steigimui taip pat reikia profesionalų pagalbos?

    1. SEO straipsnių Rašytojas parašė:

      Taip reikia, kai neturi laiko ir noro nervintis dėl dokumentų surinkimo ir pateikimo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *