Lažybos ir statymai internetu

Icon Vas 21, 2012

Lietuvoje azartiniai lošimai yra smarkiai apriboti. Tai lėmė nesugebėjimas tvarkytis su priklausomybe lošimams, švietimo stoka ir pernelyg trumpa legalių lošimo namų istorija. Lažybos priskiriamos prie azartinių lošimų, nors jos sukelia mažiausiai priklausomybės problemų dėl lošimų nereguliarumo. Juk lažinamasi tada, kai žaidžia daugiausiai pažįstamos komandos ir žaidėjai, o tai reiškia, kad į lažybų punktą ar interneto lažybų puslapį kas dieną lankyti nereikia. Nereguliarumas lemia tai, kad lošėjai gali ištverti be lažybų, ko negali padaryti kazino lankytojai arba lošimų automatų mėgėjai (pokeris – jau atskira tema).

Lietuvos lažybų bendrovės yra ne vieninteliai rinkos „žaidėjai”. Lietuviai vis labiau atranda lažybas internetu, kai statymai atliekami realiu laiku specialiame interneto puslapyje. Laimėjimai išmokami taip pat internetu – pervedant į banko sąskaitą naudojantis el. bankininkystės sprendimais. Tokia praktika pasaulyje veikia jau daugiau nei 10 metų, o Lietuvoje tai pradėta daryti vos prieš pora metų.

Statymai internetu atliekami visą parą neišeinant iš namų ar darbovietės, todėl tai yra vienas iš patogiausių lažybos būdų. Kaip ir interneto pokeryje, pirmiausiai pinigais papildoma virtuali sąskaita, iš kurios ir naudojamos lėšos statymams. Laimėjus, į virtualiąją sąskaitą automatiškai arba rankiniu būdu pervedami laimėti pinigai, kuriuos vėliau galima išsigryninti.

Statymai paprastai būna trijų rūšių – paprastas, kombinuotas ir sisteminis. Paprastas statymas yra už vieną įvykį, pavyzdžiui už tai, kad Kleiza per rungtynes pelnys daugiau nei 20 taškų. Paprastajame statyme galime įvesti kelis įvykius ir kiekvienam iš jų nustatyti norimą sumą. Kombinuotas statymas yra panašus į paprastąjį, tik čia kombinuojami keli įvykiai ir išvedamas bendras koeficientas. Statymo suma nustatoma visiems įvykiams kartu. Sisteminis statymas yra toks statymas, kai taikoma kelių įvykių sistema, pavyzdžiui išsirenkami 6 įvykiai ir nustatoma, kad 4 iš 6 įvykių turi būti laimingi. Sisteminio statymo koeficientai yra sudedami. Dar yra ir sąlyginis statymas, kai nustatoma tam tikra sąlyga susieta su kitais įvykiais. Pavyzdžiui, jei Lietuvos krepšinio rinktinė laimės atrankos turnyrą, pirmojo Olimpinių krepšinio varžybų rato neatspėti rezultatai bus prilyginti vienetui – pinigai bus grąžinami už nelaimingus statymus. Tokie sisteminiai statymai yra gana reti, nes juos nustato lažybų bendrovės pasiūlos sudarytojai (bukmeikeriai).

Visi statymai priimami internetu naudojantis paprasta virtualia lažybų kortele.

Interneto statymai taip pat yra kur kas pranašesni už realius, nes čia nesunkiai galima palyginti kelių lažybų bendrovių koeficientus tam tikriems įvykiams ir pasirinkti geriausius koeficientus. Pasirinkimas tikrai didelis net ir lietuviškų lažybų bendrovių, tad savo galimus laimėjimus galima reguliuoti.

Primename, kad lažybos yra azartinis lošimas, kuris gali sukelti priklausomybę su visomis iš to einančiomis pasekmėmis. Nepilnamečiams iki 18 metų lažybos internetu ir gyvai yra draudžiamos tiek Lietuvos, tiek Estijos licencijas turinčiose lažybų bendrovėse. Jei kyla problemų dėl lažybų teisėtumo, rekomenduojama kreiptis į atitinkamas valdžios institucijas.

One Reply to “Lažybos ir statymai internetu”

  1. bendras parašė:

    Tai jei jau ta tema, tai daugiau apie triobet ir statymus triobete http://www.statymailt.com/triobet-statymai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *