Gintariniai karoliai kūdikiams

Icon Kov 22, 2012

Ateina tas laikas, kai tėvai mato besikankinantį savo kūdikį ir nieko negali padaryti – vaistams nuo skausmo jis dar per mažas, homeopatiniai ne visad suveikia, arbatėlės irgi nelabai efektyvios. Kaip išgyventi šį periodą, kaip nuraminti mažylį, kai jam kalasi pirmieji dantukai?

Belieka atsigręžti į senolių patirtį ir technologijas, kurios buvo naudojamos ir patikrintos per amžius. Viena tokių priemonių – gintariniai karoliai kūdikiams. Tikriausiai nežinojote, kad gintaras jau 5000 metų yra laikomas ne tik papuošalu, bet ir gydančiu akmeniu. 21 amžius ne vieta senoviškoms legendoms ir lietuvių liaudies padavimams. Reikia mokslinio paaiškinimo, kodėl gintariniai karoliai kūdikiams ramina mažylį ir palengvina dantų kalimosi skausmus.

Medicininis paaiškinimas yra. Gintaro sudėtyje yra sukcino rūgšties (Baltijos gintare jos ypač daug – apie 8%). Taip pat gintaras yra puikus jonizatorius. Būtent nuo graikiško žodžio elektron, kuris reiškia gintarą, kilo elektra – judančių atomų srovė. Tarpukario Lietuvos kalbininkai net siūlė elektrą vadinti lietuvišku žodžiu gintra 🙂 Taigisukcino rūgštis arba sukcinitas ir turi gydomųjų savybių, kurios skatina metabolizmo procesus, taip pat ramina. Gintaras yra anti-alergenas, todėl padeda imuninei sistemai kovoti su alergijomis. Yra dar eilė procesų ir ligų, kurioms padeda gintaras. Gintaro poveikį daugiausiai tyrinėja amerikiečių ir rusų mokslininkai iš Karaliaučiaussrities, kur gintaras yra kasamas pramoniniu būdu (Lietuvoje jis yra tik renkamas pajūryje, atvirų šachtų nėra).

Lietuvos juvelyrai kuria ne vien tik meniškas sages ar gintarinius paveikslėlius ir smulkių gintaro gabalėlių, bet ir užsiima gintarinių karolių kūdikiams gamyba. Gintariniai karoliai gaminami kruopščiai atrinkus gintaro gabaliukus pagal spalvas ir juos nugludinus. Paprastai karoliams naudojami trijų formų karoliukai – apvalūs, „alyvuogės“ ir plokštelės, dar vadinamos čipsais. Nugludintiems karoliukams pragręžiamos skylutės, o tada karoliukai suveriami. Gintariniai karoliai kūdikiams yra gaminami tik iš natūraliomis priemonėmis apdirbto gintaro, nes bet koks cheminis apdirbimas gali sukelti alergiją kūdikiui. Karoliukai suveriami, ant galų uždedami plastmasiniai sujungimai susriegeliais, kurių spalva nesiskiria nuo natūralaus gintaro. Taip padaromi 30 centimetrų ilgio karoliai, kurie keliauja pas Los Anželo, Niujorko, Londono, Sidnėjaus mamas ir krikšto tėvus, kurie savo globojamiems kūdikiams ir dovanoja šias originalias dovanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *