Katės gydytojos

Category:
Icon Lap 13, 2012

Kuo naudingos katės? Senovėje jos buvo laikomos todėl, kad gaudė žiurkes, peles ir kitus smulkius kenkėjus, taip apsaugodamos šeimininkų maisto atsargas. Daugiau praktinės naudos iš kačių tikriausiai ir neįmanoma išpešti. Šiandien žmonės jas laiko tik estetinio pasitenkinimo vardan – šiuolaikiniai katinai dažnai patys bijo graužikų. Tačiau visai neseniai paaiškėjo, kad vis dėlto katė turi slaptą gebėjimą.

Mokslininkai nustatė, kad žmonėms, auginantiems kates, širdies smūgio rizika sumažėja net iki 40%. Anot tyrėjų komandos, šie gyvūnai sumažina stresą. Stresas turi didelės įtakos širdies kraujagyslių ligų atsiradimui. Tyrimo metu buvo stebimi 4500 žmonės. Stebėtųjų tarpe nuo širdies smūgio mirė 3,4 % žmonių, auginusių kates, ir 5,8 % žmonių, kurie kačių neturėjo. Taip pat pastebėta, kad kačių (o taip pat ir šunų) savininkai gyvena vidutiniškai 4–5 metais ilgiau, nei žmonės nelaikantys naminių gyvūnų.

Kaip katės gydo? Kačių murkimas apima nuo 20 iki 50 hercų dažnio diapazoną. Tai nervų sistemą stabilizuojantis dažnis. Jis taip pat mažina sąnarių ir galvos skausmus, gerina kraujotaką, slopina vidaus organų uždegimą, greitina žaizdų gijimą. Šiaurės Karolinos mokslininkai ištyrė, kad murkimas sustiprina kaulus net 20%. Nežinia kaip, tačiau katinėliai jaučia, kada šeimininkas sunegaluoja, ir skuba susirangyti jam ant kelių arba skaudamos vietos; stengiasi letenėlėmis „pamasažuoti“. Namuose nuolat besisukinėjanti švelni katytė nuramina streso atveju, padeda sureguliuoti per aukštą arba per žemą kraujospūdį – pakanka keletą kartų per dieną ją paglostyti. Kolumbijos vaikų aplinkos sveikatos centro mokslininkai ištyrė, kad vaikai, turintys namuose katę, daug rečiau serga astma. Taip yra todėl, kad šių vaikų organizme susiformuoja žymiai daugiau antikūnių nei vaikų, neturinčių kačių. Beje, pastebėta, kad alergija katėms rečiau išsivysto vaikams, kurie nuo pat gimimo kontaktuoja su katėmis.

Pasaulyje pradėta steigti gyvūnų terapijos centrus, kuriuose pacientai leidžia laiką su katėmis arba šunimis. Ši terapija taikoma širdies ligų rizikos grupei, taip pat sveikstantiems ligoniams. Belieka tikėtis, kad tokie centrai greitai atvers duris ir Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *