Kas sudomintų danus Lietuvoje?

Icon Gru 27, 2015

Lietuva DanijaApie šalį Daniją turbūt žino kiekvienas. Nemažai Lietuvių ten ieško didesnio uždarbio. Nepriklausomai nuo to, ar pavyksta pagauti auksinę žuvelę, ar lūkesčiai pateisinami tik iš dalies, šių dviejų šalių saitai nenutrūksta. Tiek Lietuva Danija, tiek Danija Lietuva yra populiarūs maršrutai. Visgi mes dažnai į situaciją žvelgiame iš savo perspektyvos. O juk būtų įdomu patyrinėti, kas Lietuvoje intriguotų turistus iš Danijos.

Pasirinkę maršrutą Danija Lietuva, užsienio piliečiai tikriausiai norėtų paragauti lietuviškų sumuštinių. Skamba keistai? Na, vienas iš garsiausių danų patiekalų – kepti sumuštiniai. Jie sužavi svetimšalius, tad natūralus danų noras išbandyti tokio pat pavadinimo patiekalą kitoje šalyje. Ką Lietuva šiuo požiūriu pasiūlytų? Kad ir kaip gaila, kažin ar danai pajustų tokį pasitenkinimą kaip atsikąsdami savojo sumuštinio. O mums, lietuviams, sumuštinis apskritai atrodo kaip duona, dešra ir sūris. Vis dėlto galima būti ir kūrybiškesniems. Sumuštinis sumuštiniui nelygus.

Vis dėlto į Lietuvą atvykusius turistus užburtų cepelinai, vėdarai, tradicinė balta mišrainė ir šaltibarščiai. Gerą įspūdį tikriausiai paliktų ir lietuviškas alus ar gira. Kalbant apie saldumynus, intrigą sukeltų šakočių forma. Taigi, mes tikrai galime didžiuotis savąja virtuve, nepaisant paprastumu dvelkiančio buterbrodo.

Kelias Danija Lietuva gana ilgas. Tačiau atvykus yra ką pamatyti. Vienas įdomesnių dalykų svetimšaliams būtų jų valstybės vardu pavadintos batų parduotuvės. Dėl to turistai pasijustų lyg būdami arčiau namų ir tikriausiai suprastų apie pagarbą jų šaliai.

Be abejonės, danams patiktų mūsų sostinė, patiktų ir Klaipėda ar Kaunas. Lietuvoje ne viena didinga pilis, gausu dvarų. Jaukūs senamiesčiai, malonios kavinukės… Galbūt šimtus kartų praeiname pro kokią vietą, kuri užsieniečius neįtikėtinai sudomintų, o mes į ją net neatkreipiame dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *