Šaldytuvai internetu: kaip išsirinkti ir nesuklysti?

Category:
Icon Gru 24, 2015

šaldytuvaiInternetinė prekyba kiekvienais metais auga, tačiau pardavėjai pastebi, kad lietuviai vis dar vengia internetu pirkti stambią buitinę techniką. Anot specialistų, toks elgesys gana lengvai paaiškinamas – nesinori mokėti pakankamai brangiai už daiktą, kurio negalima realiai apžiūrėti. Kita vertus, šaldytuvai internetu kainuoja šiek tiek pigiau, o ir išsirinkti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Matmenys ir talpa

Šaldytuvo dydis – svarbiausias pasirinkimo kriterijus. Ir internetinėse, ir įprastose parduotuvėse visada yra pateikiami tikslūs šaldytuvo matmenys, todėl nereikia baimintis, kad, perkant prekę internetu, įsigysite per didelį ar per mažą šaldytuvą, svarbiausia patiems tiksliai išsimatuoti, kokio dydžio šaldytuvo reikia jūsų virtuvėje. Tuo tarpu, šaldytuvo talpa – labai individualus pasirinkimas, kuris priklauso nuo šeimos dydžio ir įpročių. Jei šeima gausi, natūralu, kad jai reikės didesnės talpos šaldytuvo, o štai porai, kuri mieliau valgo mieste, o ne namuose, visiškai pakanka ir mažesnės talpos šaldytuvo.

Energetiniai taupymo rodikliai

Šaldytuvai skirstomi į klases pagal elektros energijos sueikvojimo rodiklius. A klasė reiškia aukščiausią energetinį efektyvumą, G klasė – žemiausią. Tiesa, A klasė dar skirstoma į tris atskiras kategorijas – A+, A++ ir A+++. Koks skirtumas? A++ klasės šaldytuvai maždaug 20 proc. efektyviau taupo energiją už A klasės šaldytuvus. Tuo tarpu, A+++ klasės šaldytuvai dar 30 proc. efektyvesni už pirmosios klasės šaldytuvus. Paprasčiau tariant, kuo daugiau „+“, tuo šaldytuvas sueikvoja mažiau elektros energijos. Specialistai pastebi, kad kai kurie pirkėjai galvoja, kad mažesnis šaldytuvas reiškia ir mažesnes sąskaitas už elektrą, tačiau reikia įsiminti, kad energetiniai taupymo rodikliai ir šaldytuvo dydis nieko bendro neturi.

Šaldymo sistema

Nuo šaldytuvo šaldymo sistemos priklausys ar šaldytuvą reikės reguliariai atitirpinti ar ne. Šiuo atžvilgiu mažiausiai problemų sukelia šaldytuvai su bešerkšne šaldymo sistema. Bešerkšnė šaldymo sistema ortakiais į šaldytuvą perduodą šaltą orą, o tai reiškia, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio sienelių nesusidaro kondensatas ir ledas. Tokių šaldytuvų priežiūra pati paprasčiausia ir patogiausia. Be to, tai efektyviausias būdas sumažinti bakterijų dauginimąsi, o tuo pačiu ir prailginti produktų galiojimo laiką.

Renkantis naują šaldytuvą būtina atkreipti dėmesį ir į kokią pusę atsidaro durelės, ar galima keisti durelių padėtį, kiek laiko šaldytuvas išlaiko šaltį, jei namuose dingsta elektra ir t.t. Visgi, jei niekaip negalite apsispręsti dėl naujo pirkinio, vertėtų pasitarsi su elektroninės parduotuvės konsultantais, kurie tikrai atsakys į visus jūsų klausimus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *