Elektros generatoriai: nuo šiol dingusi elektra nesukels jokių problemų

Category:
Icon Lap 13, 2014

elektros generatoriaiNuo to laiko, kai žmonės įsigudrino panaudoti elektrą savo reikmėms, be pastarosios negalima įsivaizduoti nei dienos bet kurioje srityje. Ir to nereikėtų tapatinti vien su nepatogumu vaikščioti pasišviečiant žvake ar su panika, kai, išsijungus kompiuteriui, dingsta svarbus pradėtas rašyti darbas. Žalos mastai gali būti kur kas didesni: įsivaizduokite, jei stambioje gamybos įmonėje dėl elektros tiekimo sutrikimų staiga nustotų veikti visi įrengimai. Patirti finansiniai nuostoliai siektų įspūdingas sumas, o staigus elektrus nutrūkimas gali sukelti ir technikos gedimus. Arba dar baisesnė situacija: atliekant sudėtingą operaciją staiga…išsijungia šviesa! Apie galimų pasekmių skaidrumą turbūt ir kalbėti nereikia. Elektra mums ne galo svarbi, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog turime būti nuo jos priklausomi kaip nuo kokios aukštesnės jėgos – ne elektra mus valdo, bet mes ją. Tam pasitelkiami elektros generatoriai – prietaisai, gamintys elektros energiją, tinkamą naudoti bet kokio pobūdžio elektriniams prietaisams. Norint, jog procesas vyktų, šį aparatą tereikia „pamaitinti” tam tikros rūšies kuru.

Pagal naudojamą kuro rūšį siūloma rinktis tarp benzininio ar dyzelinio generatorių. Tiesa, šis kriterijus neturėtų būti pagrindinis, sprendžiant kokį konkrečiai generatorių pirkti (na, nebent reikšmingas faktas, jog dyzelinis prietaisas kainuoja šiek tiek mažiau, o ir šios rūšies degalai yra pigesni). Svarbu, kokią paskirtį elektros generatoriai turės atlikti – gaminti  elektros energiją pramoniams tikslams (reikės kur kas didesnio galingumo) ar buitiniams (dažnai naudojami statybose, išvykose į gamtą, kur nuolatinio elektros tiekimo šaltinio nėra ar tiesiog namuose, siekiant apsidrausti dėl netikėtų, galimai ilgiau trunkančių elektros energijos tiekimo trukdžių). Taip pat reikia paminėti stacionarius generatorius – jie, savaime suprantama, yra galingesni ir stovi prie didesnių objektų. Kita grupė – mobilūs. Jų, aišku, į kišenę neįsidėsi, tačiau svoris yra santykinai nedidelis, tad nekyla problemų transportuojant pagal poreikį.

Generatoriaus terminas nesvetimas ir automobilių savininkams bei žinovams. Šis svarbus prietaisas gamina akumuliatoriui energiją bei iš dalies maitina ir kitus elektros įrenginius automobilyje. Sušlubavus generatoriaus „sveikatai”, kurį laiką akumuliatorius, naudodamas sukauptą energiją, dar užtikrintų transporto priemonės veikimą, bet iš principo generatorius – viena pagrindinių automobilio dalių.

Elektros gamyba – rimtas darbas. Atrodytų, jog už tai atsakingi prietaisai turėtų būti platinami ribotai. Visiškai ne. Šiandien elektros generatoriai, tiek pramoniniai, tiek buitiniai, gali būti įsigyjami specializuotose parduotuvėse arba dar patogesniu būdu – internetu. Net nereikia būti dideliu ekspertu šioje srityje – tereikia žinoti, kokiems konkrečiai tikslams jūs norite apsirūpinti nenutrūkstama elektros energija. Kvalifikuoti specialistai padės išsirinkti tinkamiausios galios, geriausios kainos bei kokybės santykį atitinkantį generatotorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *