Odontologijos klinika: dantų balinimo paslaptys

Icon Lap 17, 2014

odontologijos klinikaBalti dantys visada asocijuojasi su sveikata, šiltu ir mielai bendraujančių žmogumi. Visgi, piktnaudžiavimas kava, vynu, tabaku ar maistu, kuriame gausu maistinių dažiklių, kenkia dantų emaliui bei jo spalvai. Tiesa, dantys gali būti gelsvi ar pilkšvi ir dėl genetikos, tačiau šiuolaikinis mokslas neketina paveldimumo palikti ramybėje ir siūlo tikrai ne vieną dantų balinimo būdą. Grubiai tariant, dantis galima balinti namų sąlygomis arba kreiptis į profesionalus – odontologijos klinika greitai ir patikimai gali išbalinti jūsų dantis net keliais tonais, tačiau apie viską nuo pradžių.

Savarankiškas dantų balinimas

Pats paprasčiausias dantų balinimo būdas – dantų balinamoji pasta. Šios pastos sudėtyje yra gausu šiurkščių agentų, kurie pakankamai efektyviai pašalina dėmes, esančias ant danties paviršiaus. Visgi, dantų pastos nuvalo tik apnašas ir dantys gali pašviesėti vos vienu tonu. Tuo tarpu, odontologijos klinika naudoja specialius gelius, kurie balina dantis per 3-8 tonus. Taigi, jei dantų spalva jūsų nedžiugina, reiktų gerai pagalvoti ar balinančioji dantų pasta yra geriausias pasirinkimas, norint pašviesinti dantis.

Kitas variantas – peroksido pagrindu pagaminti balinimo geliai, kurie yra dedami tiesiogiai ant dantų ir paliekami tam tikrą laiką (viskas priklauso nuo gamintojo rekomendacijų). Balinimo geliai dantis pašviesina 1-2 tonais ir pakitusi spalva gali išsilaikyti iki keturių mėnesių, vėliau procedūrą teks kartoti. O jei nesinori ant dantų tepti gelio, visada galima pasirinkti balinimo juosteles, padengtas balinimo geliu ir peroksido pagrindu. Šias juosteles ant dantų teks dėtis du kartus per dieną ir laikyti apie 30 minučių, pats balinimo kursas turėtų trukti apie dvi savaites. Koks rezultatas? Keliais tonais pašviesėję dantys.

Ir galiausiai dantų balinimas kapomis. Kapas galima įsigyti vaistinėje arba specialiai užsisakyti odontologijos klinikoje. Į kapas įvedami balinimo geliai, savo sudėtyje turintys peroksido, kurie gali išbalinti dantis keliais tonais. Visgi, kapas teks nešioti bent pora valandų per dieną, o geriausius rezultatus galima pasiekti, jei su kapomis miegosite. Pats balinimo procesas gali trukti apie dvi savaites ir ilgiau. Priklauso nuo to, kokius rezultatus norite pasiekti.

Profesionalus dantų balinimas

Beveik kiekviena odontologijos klinika teikia dantų balinimo paslaugas. Tai neabejotinai yra greičiausias, efektyviausias, bet deja ir brangiausias dantų balinimo būdas.  Specialios dantų balinimo medžiagos yra dedamos ant dantų ir veikiamos šiluma: specialiu lazeriu arba šviesa. Toks bantų balinimas trunka nuo pusvalandžio iki valandos ir rezultatai jau matomi po pirmo karto. Kiek kartų teks apsilankyti odontologijos klinikoje, priklauso nuo jūsų dantų būklės ir norimo rezultato.

Beje, svarbu paminėti, kad dantų balinimas nėra skausminga procedūra, tačiau nėra rekomenduojama asmenims, nesulaukusiems 16 metų, nėščiosioms, jei pacientas turi ypač jautrius dantis ar serga periodonto ligomis. Be to, jei dantys yra protezuoti ar turite danties implantą, atminkite, kad nei odontologijos klinika, nei balinanti dantų pasta nepakeis jo spalvos, todėl vertėtų atsisakyti minties apie akinančiai baltą šypseną, nes protezuotas dantis neabejotinai išsiskirs iš minios.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *