Drabužiai internetu: pagal norus bei galimybes
Apsukrūs verslininkai kuris laikas aktyviai vysto internetinę prekybą. Apsimoka: nėra nuomos mokesčių, sumažėja administracinės išlaidos ir, bene svarbiausia, galima „atkąsti” didesnę rinkos dalį – pasiekiami vartotojai, kurie, dėl gyvenamosios vietos, nebūtų galėję tapti potencialiais klientais. Nuolatinius internetinės prekybos vartotojus žavi proceso greitis, paprastumas, asortimento įvairovė – nusipirkti galima praktiškai viską. Tad ir drabužiai internetu – jokia naujiena. Šią sritį plačiau ir pristatysime.
Tiek „apčiuopiamame”, tiek virtualiame versle „verda” aktyvi konkurencija. Internetiniai rūbų pardavėjai savo veiklą plėtoja skirtingose nišose. Internetines rūbų parduotuves galima suskirstyti į šias grupes:
- Vardinių prekių ženklų išparduotuvės. Prada, Armani, Guess, Gucci – vardai, kuriuos žino daugelis, bet įsigyti gali retas. Visgi, vietos piniginėje nerandantį banknotų pluoštelį vilioja prabangios internetinės rūbų parduotuvės, kurias dar galima pavadinti apsipirkimo klubais. Tiesa, naudojantis pastarųjų paslaugomis, tenka apsišarvuoti kantrybe: prekės neguli sandėliuose, tačiau parsiunčiamos iš užsienio pagal konkretų užsakymą, todėl laukti gali tekti ir mėnesį.
- Išparduotuvės. Šio tipo internetinėse parduotuvėse prekiaujama taip pat žinomais (Zara, Mango, Reserved, Mohito ir kita) „brandais”, tačiau prekės priaeinamos jau ir vidutines pajamas gaunantiems. Šiuo atveju drabužiai internetu parduodami kur kas patrauklesnėmis kainomis nei parduotuvėse, suteikiama galimybė stilingai atrodyti bei įsigyti norimų prekių ir tiems, arti kurių gyvenamosios vietos nėra prekybo centrų.
- Tradicinės internetinės rūbų parduotuvės. Šį parduotuvių tipą galima prilyginti visiems žinomam turgui: platus rūbų pasirinkimas įvairiam skoniam, tačiau gamintojas neviešinimas. Potencialiam pirkėju tai nėra svarbu: jis įsigyja patikusį rūbą už prieinamą kainą. Žinant, ko ieškai, galima įsigyti tikrai kokybiškų ir originalių gaminių.
- Internetinės dėvėtų rūbų parduotuvės. Taip vadinami second hand’ai sparčiai užkariauja ir internetinę prekyba (nors man asmeniškai pastarųjų žavesys būtent ir slypi galimybėje po ilgos paieškos iš rūbų krūvos gilumos išsitraukti dėmesio vertą drabužėlį už juokingą kainą…). Gana pigiai galima rasti originalių, garsių prekinių ženklų arba tiesiog sau patinkančių rūbų. Tiesa, ne pirmos jaunystės ir tik vienintelį dydį.
- Specifiniai internetiniai portalai. Lietuvoje yra kelios internetinės svetainės, kuriose žmonės parduoda dėvėtus ir naujus rūbus bei pastaraisiais tarpusavyje mainosi.
Taigi, drabužiai internetu aktyviai pardavinėjami bei sulaukia nemenko pirkėjų susidomėjimo. Nesvarbu, ar pirkėjas nori sutaupyti, ar rasti tai, ko niekas neturės – kuri nors internetinė rūbų parduotuvė ras ką pasiūlyti.