Darbas spaustuvėje

Icon Vas 27, 2017

spaudos paslaugosKai jauni žmonės eina studijuoti leidybos, dažnas susipažįsta ir su pagrindinėmis darbų spaustuvėje pozicijomis, žino, ką galėtų dirbti dar neturėdami rankose diplomo, o kas pareikalautų kur kas daugiau kompetencijų ir įgūdžių. Tai štai spaudos paslaugos kartais gali būti suteikiamos ir nestudijavusių aukštojoje mokykloje tam tikrų dalykų, o kai kur reikia labai daug išankstinių žinių. Kokie darbai laukia spaustuvėje, jeigu domina spaudos paslaugos ir jų gamybinė pusė?

Prie spausdinimo mašinų

Kiekviena spaustuvė turi tam tikras spaudos mašinas, ar tai būtų Baltijos kopija, ar kuri nors kita spaustuvė. Tačiau visi spaudos darbai visada atliekami su tam tikromis spausdinimo mašinomis. Jeigu jų nebūtų – realiai negalėtų funkcionuoti pati spaustuvė. Paprastai žmonės, kurie dirba su tomis spaudos mašinomis, vadinami spaudos operatoriais. Galima dirbti su spauda išmokti ir vietoje, pačioje įstaigoje, galima to mokytis tam tikrose mokymo vietose. Tačiau žmogus, kuris dirba su spausdinimo mašinomis, turi turėti greitą orientaciją, mokėti greitai dirbti ir taip pat turėti pakankamą kompiuterinį raštingumą, mechaninį supratimą. Nors daugybę darbų spaudos didžiulės mašinos atlieka mechaniškai, tačiau jos turi kompiuterius ir operatorius turi suprogramuoti tam tikras mašinas pagal nustatymus, kad būtų išgaunama reikiama spauda. Spausdinimo mašinos ten visai kitokios nei printeris pas jus ant palangės ar nei tie didesni spausdintuvai spausdinimo centruose. Čia bus ir didžiulė ofseto spaudos mašina, ir mašinos, kuriomis gali spausdinti šilkografijos būdu, galbūt ir riso spaudos aparatūra. Visa tai leis atlikti įvairius spaudos darbus ant mažo ir milžiniško formato, spausdinti etiketes, dėžutes, pakuotes, bukletus, tentus ir daug kitų dalykų. Tad ką tik atėjęs ir apie spaudą nieko nesuprantantis žmogus turbūt negalės būti iškart naudingas tokiai įmonei, kur teikiamos kompleksinės spaudos paslaugos Vilniuje,  nes jam reikės pirmiausia pasimokyti, suprasti visą sistemą. Tačiau vėliau, kažkiek padirbęs, pasimokęs, jis galės tapti operatoriumi.

Lankstymas

Kai kurie labai plataus formato lankstymo darbai atliekami su specialiomis lankstymo mašinomis. Taigi, tam ir vėl yra reikalingi operatoriai dirbti su lankstymo staklėmis. Kiti, smulkesni lankstymo darbai, ypač jeigu jie nestandartiniai, atliekami rankomis. Tokios spaudos paslaugos Vilniuje gali būti teikiamos didelės žmonių grupės, nes jeigu produkcijos daug, tai reikia daug žmonių, kad ją paruoštų.

Dėliojimas rankomis

Greičiausiai tai yra paprasčiausias darbas, kuriam norint tikti reikia tik vikrumo. Na ir sveiko proto. Spaustuvėje visada yra ką dėlioti – nuo dar neparengtų šablonų iki jau esamos produkcijos. Kai kurie dalykai bus iškart atspausdinti tinkami eksploatavimui. Kiti turi būti dar perspausdinami, apverčiami ir spausdinami iš kitos pusės, lankstomi ir toliau spausdinami ir t. t. Tas dėliojimo funkcijas, kurių neturi spaudos ir kitos mašinos, turi atlikti pats žmogus rankomis. Galiausiai, net esant jau pagamintai produkcijai, visą tiražą reikia surinkti, perrūšiuoti, patikrinti, ar nėra broko, sudėlioti atitinkama tvarka. Taigi, spaudos darbai Vilnius įdarbina ir daug paprasto darbo ieškančių žmonių vikriomis rankomis.

Karpymo mašinos

Kadangi spaudos būna visokios, ją reikia karpyti. Nemanykite, kad jūsų vizitinės kortelės spausdinamos ant tokių mažų popierėlių, nes yra visai kitaip. Pirma yra viskas atspausdinama ant didelio spaudos lakšto, o vėliau šis yra atitinkamai karpomas. Taigi, ir jūsų turima spauda, kokią ją rastumėte namuose ar darbe, kažkada galbūt priklausė vienam dideliam spaudos lakštui, kurį kažkas spaustuvėje sukarpė ir surūšiavo. Karpoma ne žirklėmis, o specialiomis staklėmis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *