Autobusų bilietai. Valstybės kompensuojamos nuolaidos

Icon Gru 26, 2012

Neseniai praūžusi krizė pratuštino ne vieno iš mūsų kišenes. Sumažėjo perkamoji galia, padidėjo įsiskolinimų našta. O dar ir šildymo sezonas įsibėgėja… Kainos auga kaip ant mielių. Neatsilieka nuo kitų ir degalų kainos. Po Naujųjų jau žadamas dyzelino akcizo didinimas. Kokią įtaką tai turės degalinėse parduodamo kuro kainoms ar viešojo transporto bilietams, manau aišku kiekvienam. Augant degalų kainoms brangsta ir autobusų bilietai.

Pažeidžiamiausi visuomenės sluoksniai ypač pajunta kainų padidėjimą. Autobusų bilietai iš sostinės į kurortinius miestus, tokius kaip Klaipėda, Palanga, Šventoji ar Druskininkai, tampa neįperkami. O juk norisi ir pailsėti, ir gimines, artimuosius aplankyti. Na bent jau per šventes. Sostinė Vilnius taip pat vilioja atokesnėse Lietuvos vietovėse gyvenančiuosius. Valstybė tam tikroms žmonių grupėms, tokioms kaip pensininkai, studentai, moksleiviai, kompensuoja dalį autobusų bilietų kainos. Tereikia pasinaudoti taikoma lengvata.

Aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviams tarpmiestiniuose maršrutuose autobusų bilietai kainuos net penkiasdešimt procentų mažiau. Tokia bilieto kainos dalis kompensuojama. Tereikia pateikti galiojantį studento ar mokinio pažymėjimą. Autobuso bilietas kainuos perpus pigiau ir asmenims, kurie pripažinti iš dalies darbingais bei asmenims, kurie yra senatvės pensijos amžiaus ir jiems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Jie privalo pateikti neįgaliojo ar pensijos gavėjo pažymėjimą. Penkiasdešimties procentų valstybės kompensuojama nuolaida tarpmiestiniuose maršrutuose taikoma ir asmenims nuo septyniasdešimt iki aštuoniasdešimt metų, konservatorijų ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviams, vaikams nuo septynerių iki dešimties metų amžiaus, LR nepriklausomybės gynėjams, politiniams kaliniams ir tremtiniams, kariniams savanoriams, jaunesniems nei septyniasdešimt metų ir laisvės kovų dalyviams. Tereikia nepamiršti pateikti atitinkamo dokumento ar pažymėjimo, kad lengvata būtų pritaikyta.

Net aštuoniasdešimties procentų nuolaida taikoma visiems neįgaliems vaikams iki 18 metų amžiaus ir juos lydintiems asmenims, nedarbingais pripažintiems arba senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims, aštuoniasdešimties metų amžiaus ir vyresniems asmenims, LR nepriklausomybės gynėjams, kariams savanoriams, kuriems sukakę septyniasdešimt metų ir vyresniems, žuvusių LR nepriklausomybės gynėjų šeimų nariams. Visiems išvardintiems asmenims taip pat reikia pateikti atitinkamą dokumentą ar pažymėjimą.

Visa aktuali informacija apie keleivinio transporto lengvatas pateikiama Valstybinės kelių transporto inspekcijos svetainėje. Tad, jei susiruošėte į kelionę, nepamirškite pasidomėti ir Jums priklausančiomis lengvatomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *