Atsako vestuvių fotografas: svarbiausi klausimai

Icon Bir 11, 2013

Koks pirmas žingsnis?

Artėjant vestuvių šventei pravartu prisėsti ir panaršyti įvairių fotografų darytų vestuvių nuotraukų – taip susidarysite suvokimą, kaip skiriasi stiliai, kuriuos naudoja vestuvių fotografas. Nesirinkite iš karto fotografo, kurį rekomenduoja kiti žmonės – gali nesutapti jūsų biolaukai.

Ko ieškoti?

Kai surandate fotografą, kurio fotografavimo stilius ir pateikiamos nuotraukos patinka, pamėginkite susitikti su juo akis į akį ir pabendrauti neformaliai – jeigu sutiktas vestuvių fotografas galėtų būti jūsų draugu – tai geras ženklas.

Kada užsakyti?

Geri fotografai būna užsakyti jau prieš metus, todėl verta fotografo pradėti ieškoti likus maždaug 12-9 mėnesiams iki vestuvių.

Ar verta derėtis dėl kainos?

Su fotografija yra taip, kad gaunate tiek, kiek sumokate. Jeigu vestuvių fotografas siūlo ženkliai mažesnę kainą, reiškia arba jis yra pradedantis fotografas, arba fotografija užsiima ne kaip pagrindiniu darbu. Tai nėra blogas dalykas, tačiau reikia turėti omenyje, kad toks fotografas turi kitų darbų ir ne visada galės būti pasiekiamas.

Kaip nuspręsti dėl norimo stiliaus?

Šiuo atveju turėtų pasimatyti vestuvių fotografo profesionalumas – pabendravęs su Jumis, ir išgirdęs, kaip savo šventę matote Jūs, vestuvių fotografas turėtų pateikti pasiūlymus ir idėjas, kaip geriausia fotografuoti, kokius tikslus galite kartu pasiekti – ar nuotraukose reikia dramatiškumo, ar turi būti užfiksuotos pozuojamosios ar reportažinės fotografijos, ar ir tokios ir tokios ir t.t.

Ar reikia susidaryti būtinų fotografijų sąrašą ir jo laikytis?

Geras vestuvių fotografas dažniausiai sudaro tokį sąrašą, taip pat paklausia, ar yra kažkas, ką būtinai norėtumėte nufotgrafuoti, kad nekiltų nesusipratimų vėliau.

Kaip padaryti, kad viskas praeitų sklandžiai?

Būtinai žinokite savo vestuvių maršrutą ir jį pateikite fotografui gerokai prieš vestuves, kad jis galėtų atlikti namų darbus – nuvažiuoti pats ir apžiūrėti vietoves, pamąstyti apie tinkamas vietas geroms fotografijoms, identifikuoti šviesos šaltinius ir suplanuoti savo darbą. Apmąstykite būsimą dieną nuo pradžios iki galo ir pamėginkite nors truputį įsivaizduoti save vietoje fotografo – tada proceso metu daug geriau jausite, kaip elgtis, kad būtų patenkinti tiek fotografas, tiek Jūs ir vieni kitiems ne trukdytumėte, o papildytumėte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *