Ar santykiai gali sukelti depresiją?

Icon Lap 7, 2018

Santykių kūrimas nėra lengva užduotis kiekvienam. Tuo labiau, jeigu tai daroma iš reikalo, tuomet yra nemaža tikimybė, kad tokie santykiai apskritai nesuteiks džiaugsmo – jie gali sukelti ir labai blogas emocijas. Psichologų teigimu, santykių kūrimu turėtų užsiimti tie, kurie iš tiesų to nori. Tikrai ne kiekvienam būtina leistis į nuotykius ieškant antrosios pusės. Yra vienišų žmonių, kurie puikiai gyvena neturėdami antrosios pusės, o įdomiausia – jie nemato reikalo jos turėti. Tad, prieš pradedant leistis į santykių kūrimo nuotykį, būtinai apgalvokite ar to jums tikrai reikia. Pagalvoti kodėl to norite. Turite suprasti, kad santykiai gali ne tik sukelti geras emocijas, bet taip pat gali pabloginti jūsų situaciją ir įvaryti depresiją. Tai patvirtina daugelis specialistų.

Kad ir kaip baisiai tai skambėtų, tačiau realybė yra tokia, kad santykiai kai kuriems žmonėms tiesiog sugriauna gyvenimą. Taip nutinka dėl netinkamo žmogaus pasirinkimo. Naivu tikėtis, susiradus antrąją pusę tik dėl to, kad verčia visuomenė, viskas bus puiku. Santykiai reiškia gyvenimą kartu ir visko kūrimą kartu. Čia lieka vis mažiau privatumo, vis mažiau asmeninių sprendimų. Žmonės neretai tampa apriboti antrosios pusės.

Vienas iš pavyzdžių, kodėl santykiai gali įvaryti depresiją – netinkamas žmogus ir skyrybų procesas. Ypač daug žmonių kenčia nuo atsiradusios depresijos, kuri susiformuoja po sudėtingų skyrybų procesų. Pavyzdžiui, kai vyras yra vienintelis šeimos maitintojas, viskuo rūpinasi pats ir galiausiai pareiškiama, kad norima skirtis, tuomet viskas griūva – turtas dalinamas pusiau, vaikų globa tikėtina bus patikėta motinai (tokia socialinio teisingumo sistema). Per itin trumpą laiką galima prarasti praktiškai viską.

Kitas pavyzdys kai santykiai sukelia depresiją – aukštos kartelės kėlimas. Paprastai kalbant, visuomenė kelia didžiulius reikalavimus vyrams – jie turi šeimos maitintojai, turi uždirbti daug, turi tenkinti visas žmonos užgaidas ir t.t. Kai vyrai to nepajėgia, tai labai kenkia jų psichologinei būklei. Tai patvirtina ir faktas, kad vyrų savižudybių skaičius yra gerokai didesnis nei moterų.

Prieš leisdamiesi į naujus santykius, gerai viską įvertinkite, nes tikėtina, kad jie ne visada bus tokie gražūs kaip piešiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *