Šiuolaikiniai santykių kūrėjai per daug reiklūs?

Category:
Icon Lap 7, 2018

Į psichologus dažnai kreipiasi ne tik tie, kurie susiduria su depresija ar kažkokiomis panašiomis problemomis. Vis daugiau žmonių į juos kreipiasi dėl paprastesnių priežasčių – negebėjimo užmegzti rimtesnius ir kiek ilgiau trunkančius santykius. Verta pabrėžti, kad daugelis psichologų įžvelgia pasikeitusią žmonių elgseną – dabar neretai keliami ypač aukšti, o dar dažniau – niekuo nepagrįsti reikalavimai. Socialiniai tinklai tapo viena tų priežasčių, kodėl dabartiniai jaunuoliai tapo tokie reiklūs ieškant antrosios pusės. Problema ta, kad tikrai retas žmogus suvokia savo reiklumo priežastis, tuo labiau – neadekvatumą. Tai yra žalinga ir tikrai niekaip nepadeda vienišiams.

Šiuolaikiniai santykių kūrėjai yra ypač reiklūs dėl to, kad jie per daug laiko skiria naršymui socialiniuose tinkluose. Juose yra formuojama nuomonė, kad sėkmingas ir gražus žmogus yra vos ne kiekvienas. Kad tokių žmonių yra labai daug, todėl rinktis tikrai yra iš ko. Blogiausia tai, kad ne visi vis dar suvokia, kad tai, kas piešiama socialiniuose tinkluose, dažniausiai yra melas. Realybė tai puikiai viską parodo – sutikus, žmonės nemoka normaliai bendrauti, užmegzti akių kontakto. Jie tikisi, kad potencialus partneris imsis iniciatyvos ir pats ves diskusijas. Blogiausia tai – tokie reikalavimai yra abipusiai, tad nei vienas tos iniciatyvos neparodo.

Per dideli keliami reikalavimai dažniausiai baigiasi tuo, kad žmonės pradeda save nuvertinti ir menkinti. Tada apima depresyvios mintys ir galiausiai tenka kreiptis į specialistus. Šie atkerta, kad jokiu būdu nereikėtų kelti reikalavimų, kurie yra pagrįsti socialiniai tinklais. Kiekvienas smogus turi nuspręsit koks partneris jam yra reikalingas. Tuo labiau, klausyti kitų žmonių nuomonės – jokiu būdu negalima, nes tai žalinga. Juk ne jiems reikės gyventi su tuo žmogumi, o jums.

Keliant aukštus reikalavimus, specialistai pataria patiems analizuoti juos. Jeigu turite kažkokius reikalavimus, tuomet patys atsakykite kodėl tokių reikalavimų norite. Atsakykite sau – kas pasikeis, jeigu tie reikalavimai nebus įgyvendinti? Ar jie tikrai svarbūs?

Svarbiausia – jeigu keliate tuos aukštus reikalavimus, tuomet patys pagalvokite ar tuos reikalavimus patys atitiktumėte? Jeigu ne – kodėl juos keliate kitiems?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *