Santechnika ir vandentiekio sistemos

Category:
Icon Lie 30, 2015

santechnika Gyvenimas be vandens – sunkiai įsivaizduojamas. Vanduo naudojamas tiek įvairiems buities darbams, maisto ruošybai, tiek asmeninei mūsų higienai. Jei norite, kad jūsų namuose santechnika veiktų be jokių problemų, o vandentieko sistemos būtų patikimos ir ilgaamžės, jums reikalinga ilgametę darbo patirtį turinčių specialistų pagalba. Nors minėtoji sritis reikalauja gana didelių išlaidų, nebijokite investuoti – nepamirškite, kad prastai atlikti santechnikos darbai ne tik trukdys jūsų patogumui, bet taps ir itin brangiai kainuojančių avarinių situacijų priežastimi.

Vandentieko sistemos įrengimas pradedamas nuo tinkamų vamzdžių parinkimo, t. y. geriamojo vandens tiekimui turi būti parinkti atitinkami vamzdynai. Nepamirškite, kad vamzdžių gamybai gali būti naudojamos įvairios medžiagos, pvz., cinkuotas plienas, varis, aliuminis ir t. t. Nors daugelis gyventojų mano, kad minėtųjų vamzdžių pasirinkimas ar vandentiekio sistemos įrengimas yra visiškai paprastas darbas, specialistai rekomenduoja pasitarti su šios srities ekspertais – prastai įrengta santechnika, netinkamai parinkti vamzdžiai lems prastą geriamojo vandens skonį ir kvapą, be to, iškils apsinuodijimo grėsmė.

Nors vamzdynų sistemų pasirinkimas yra gana platus, naujai statomuose arba renovuojamuose namuose dažniausiai naudojama kolektorinė arba trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis. Svarbiausias kolektorinės vandentiekio sistemos privalumas yra tai, kad grindyse nėra nei vieno sistemos sujungimo. Tiesa, minėtasis sprendimas apsunkina karšto vandens cirkuliaciją, pvz., atsukę karšto vandens čiaupą, turėsite palaukti kelias sekundes, kol vanduo pradės tekėti. Vienas išskirtiniausių kolektorinės vandentiekio sistemos bruožų yra tai, kad galite užsukti pageidaujamus prietaisus, pvz., skalbimo mašiną. Trišakinė vandentiekio sistema gali būti su presuojamomis jungtimis arba su užspaudžiamais / užmaunamais žiedais. Itin dažnai naudojama ir PPR virinama vamzdynų sistema. Šiuo atveju būtina vengti bet kokių montavimo klaidų, kadangi netinkamai atlikti sujungimo darbai gali tapti brangiai kainuojančia klaida. Atlikus vandentieko sistemos paruošimo darbus, rekomenduojama atlikti bandymus. Grindų apdailos darbai (pvz., plytelių klojimas) turėtų būti atliekami tik po minėtųjų patikros darbų. Svarbiausias minėtosios sistemos privalumas – patikima ir greita karšto vandens cirkuliacija, t. y. jums nereikės laukti, kol atbėgs karšto vandens srovė.

Jei norite, kad santechnika nekeltų sunkumų ateityje, pasikalbėkite su šios srities ekspertais. Patyrę santechnikai teikia visas vandentiekio sistemų montavimo ir priežiūros paslaugas: šalto ir karšto vandens vamzdynų įrengimas iki numatytų vandens vartojimo taškų virtuvėje ir sanitariniuose mazguose, vandens šildytuvų įrengimas ir remonto darbai, vandens skaitiklių įrengimas ir keitimas, vamzdynų montavimas, keitimas ir remonto darbai, hidrauliniai vandentiekio vamzdynų bandymai ir t. t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *