Nauji butai Vilniuje: kas lemia jų kainą?

Category:
Icon Lie 29, 2015

nauji butai VilniujeNauji butai Vilniuje ir kituose Lietuvos didmiesčiuose stebina savo pasirinkimo galimybėmis ir itin plačiu kainos spektru. Nors apie kainą kalbama vis rečiau, negalima neigti jos svarbos. Daugelis mūsų, ieškodami nekilnojamojo turto, kainą suvokiame kaip vieną svarbiausių būsto atrankos kriterijų, tačiau ne kiekvienas yra linkęs racionaliai įvertinti, kodėl vieni butai kainuoja daugiau, kiti mažiau. NT ekspertai tvirtina – galutinę buto kainą lemia daugelis tarpusavyje glaudžiai susijusių aspektų, kuriuos privalo žinoti kiekvienas pirkėjas.

Vieta

Ieškant svajonių būsto, ypatingą dėmesį skiriame vietai. Iš tiesų vieta atlieka tokį svarbų vaidmenį, kad net mažiausias butas miesto centre gali kainuoti kur kas brangiau už trijų kambarių butą priemiestyje. Žinoma, kiekvienas rajonas turi savų privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, gyvenimas didmiesčio centre rekomenduojamas jauniems žmonėms, kuriems būtinas intensyvus gyvenimo ritmas ir miesto šurmulys. Tuo tarpu jaunos šeimos didžiausią palankumą rodo atokiau nuo miesto centro įkurtiems butams, šalia kurių žaliuoja jaukus parkelis arba yra įrengta žaidimų aikštelė. Buto kainą lemia ne tik konkretus rajonas, bet ir miestas, t. y. nauji butai Vilniuje visuomet kainuos brangiau nei nauji butai Panevėžyje ar kitame mažesniame miestelyje. Priimdami galutinį sprendimą, turite susidėlioti savo prioritetus ir įvertinti ateities perspektyvas.

Plotas

Vertinant būsto kainą, labai svarbų vaidmenį atlieka jo plotas. Natūralu, kad didesnės erdvės butas kainuoja daugiau. Tiesa, čia slypi ir kita problema – jei vertintume vieno kvadratinio metro kainą, tuomet turėtumėte pripažinti, kad mažesnis butas finansiškai yra kur kas brangesnis sprendimas.

Išplanavimas

Nemažiau už buto plotą svarbus būsto išplanavimas, pvz., kambarių skaičius. Daugelyje užsienio šalių minėtasis aspektas suvokiamas kaip svarbiausias atrankos kriterijus. Labai svarbu įvertinti ir vidinę būsto charakteristiką, pvz., nauji butai Vilniuje, kurių langai atsukti į šiaurę, visuomet kainuos šiek tiek pigiau. Galutinę buto kainą lemia ir balkonas, t. y. erdvus balkonas ar didesnė terasa pakels bendrąją būsto kainą. Daug įtakos turi ir tokios erdvės kaip koridorius ar sandėliukas. Jei minėtosios vietos suplanuotos netinkamai, būsto vertė smuks žemyn.

Automobilių stovėjimo aikštelė

Prastai suplanuota automobilių stovėjimo aikštelė yra viena dažniausių šiuo metu statomų namų problema. Daugelis naujųjų projektų siūlo vos po vieną stovėjimo vietą vienam butui. Be to, ir ši dažniausiai perkama atskirai. Deja, net ir minėtuoju atveju kyla klausimų, ką daryti, jei šeima turi kelis automobilius? Natūralu, kad naujos statybos butai, turintys erdvią stovėjimo aikštelę, įkainojami kur kas didesnėmis sumomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *