Radikalus feminizmas žalingas poroms?

Category:
Icon Lap 6, 2018

Yrančios santuokos ir sudėtingėjantis naujų santykių užmezgimo procesas dažnai sukelia daug klausimų – kas dėl to yra kaltas? Šiuo metu daugelis žmonių teigia, kad dėl to didžiausią kaltą turėtų prisiimti radikalusis feminizmas, kuris jau nebėra susijęs su lyčių lygybe. Dabar šis judėjimas yra labiau linkęs moterišką lytį kelti aukščiau kitų. Tai matoma ir tam tikrose demonstracijose bei įvairiuose viešuose pokalbiuose. Tačiau, ar tikrai radikalusis feminizmas yra viena didžiausių problemų, kuri neleidžia kurti darnius santykius? Galbūt prie to prisidėjo ir kiti judėjimai? Iš pradžių reikėtų apibendrinti bent jau minėtojo judėjimo sukeliamą žalą, o tada galvoti ir apie kitus.

Nors pačioje pradžioje feminizmo tikslas buvo sukurti lygias teises visiems, šiuo metu pastebima, kad problemos sprendžiamos kelian moterų lygybę aukščiau visko. Pavyzdžiui, norima, kad darbo sutarčių atvejų, būtų atsižvelgta į lytį. Aiškiau kalbant, kai kuriose šalyse yra reikalavimas, jog įmonė darbuotojus rinktus pagal įvairovę – pusę jų sudarytų vyrai, ir pusę – moterys. Tačiau, ar tai naudinga verslui? Be abejo, kad ne. Paprastai kalbant, įmonės darbuotojus renkasi pagal tai, kokią naudą jie sugeneruoja. Rinktis pagal lytis – visiškai neracionalu, o svarbiausia – šitaip apribojama įmonių laivės ir galimybės teisingai ir lygiateisiškai konkuruoti rinkoje. Atleidimo atveju, vis tiek moteris turėtų būti pasirenkama, jeigu prieš tai viena iš darbuotojų buvo atleista. Tai reiškia, kad prioritetu tampa būtent lytis, o ne gabumai.

Kalbant apie santykius, radikalusis feminizmas kelia moteris aukščiau visko. Pavyzdžiui, vyrauja įprasta standartas – teisės primenamos tik tuomet, kai tai naudinga moteriai. Tarkime, santykių pradžioje pamirštama lygybė ir norima, kad už pasimatymą restorane mokėtų vyras. Tačiau, kai kalba eina apie šeimos buitį, čia jau primenama, kad viską tvarkyti reikia kartu, nepaisant to, kas į namus parneša didžiausią „grobį“. Dėl to daugelis porų kenčia, nes tiesiog nesugeba teisingai ir lygiateisiškai susitarti. Taip pat kalba neretai pasisuka apie moters žeminimą. Sekso žaislai (sexleketøy) yra normalu, jeigu juos perka moterys, o štai vyrams tai jau aiškinama kaip moters žeminimas.

Tad, ką daryti, jog radikalusis feminizmas nežlugdytų santykių? – tiesiog ignoruoti neracionalias idėjas. Tai tiesiog kenkia tiek asmeniškai, tiek ir poroms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *