Patarimai besirenkantiems lauko stalus, kėdes, suoliukus

Category:
Icon Lie 25, 2016

lauko stalaiŠiltuoju metų sezonu, kai esame lepinami gero oro, kuo daugiau laiko trokštame praleisti lauke. Jaukiems susibūrimams ir vakarėliams sode ar terasoje reikalingi baldai. Šį kartą dėmesio centre – lauko stalai, kėdės, suoliukai. Jie, kaip ir visi lauko baldai, privalo pasižymėti tam tikromis savybėmis, pavyzdžiui, atsparumu drėgmei, praktiškumu, kompaktiškumu. Apie tai, ko nederėtų pamiršti renkantis lauko baldus, pasakoja interjero dizainerė Ramunė. 

Bene populiariausiais išlieka mediniai baldai 

Ramunė pradeda nuo to, kokius lauko baldus dažniausiai renkasi lietuviai: „Pas mus populiarumu vis dar išsiskiria mediniai sodo baldai. Žinoma, azuoliniai lauko stalai ir kėdės, suoliukai atrodo itin solidžiai ir, kokybiškai pagaminti, gali būti labai dailūs. Tiesa, būtent iš šių medžiagų pagaminti baldai paprastai pasižymi viena ypatybe – jie nėra itin kompaktiški. Kitaip tariant, jie nėra paprastai perkeliami iš vienos vietos į kitą. Tai gali būti aktualu, jei dairotės baldų tiesiog laukui, o ne pavėsinei ar terasai su stogu. Jei baldai, turiu omenyje, lauko stalas medinis suoliukas ar kėdės, nuolat stovės neuždengti, jie gali pradėti pūti. Kad taip nenutiktų, būtina pasirūpinti tinkama medinių baldų priežiūra: valymu, impregnavimu, lakavimu ar dažymu. Priežiūra priklausys ir nuo to, iš kokios medienos bus pagaminti baldai, ir kaip ji bus iš anksto paruošta. Žinoma, parduotuvėse prieinami ir sulankstomi mediniai sodo baldai. Sulankstomas stalas laukui ir kėdės turi didelį pranašumą: juos, pasibaigus šiltajam sezonui, galima saugiai paslėpti namo rūsyje ar sandėliuke. Kitu atveju, jei baldai nėra kilnojami, juos rudenį pravartu uždengti specialia plėvele. Taip jie bus apsaugoti nuo klimato veiksnių ir „ramiai lauks“ pavasario, kai vėl pagerės orai.“.

Iš plastiko ir metalo gaminti baldai 

Ramunės pastebėjimu, iš medienos pagaminti lauko stalai ir suolai reikalauja tinkamos priežiūros. O kaip gi kitos medžiagos: metalas (pavyzdžiui, aliuminis) ar plastikas? „Plastikiniai baldai laukui daug kam asocijuojasi su seno modelio, kai kur dar matomomis pigiomis kėdėmis ir stalais. Norėčiau pažymėti, kad šiuolaikinis plastiko lauko stalas su kedem gali atrodyti itin stilingai. Tereikia tinkamai pasirinkti. Dabar, gaminant plastikinius lauko baldus, gana dažnai imituojamas pynimas iš vytelių. Iš toli tokius baldus sunku atskirti nuo išties gamintų iš medienos. Tačiau jie yra ypatingai praktiški. Visų pirma, juos paprasta perkelti iš vienos vietos į kitą: tiek sezonui pasibaigus surinkti ir nunešti į rūsį, tiek pernešti iš vienos sodo ar kiemo vietos į kitą. Antra, kaip minėjau, tinkamai parinkti jie gali būti labai modernūs ir stilingi. Priderinus tam tikrus aksesuarus, nesunku sukurti tikrą lauko poilsio oazę.“. Kalbėdama apie metalinius sodo baldus, Ramunė sugrįžta prie būtinos priežiūros. Dizainerės teigimu, iš metalo pagaminti baldai gali būti ne ką paprasčiau prižiūrimi už medinius: „Kalbant apie metalinius baldus, norėčiau pabrėžti, kad tai – klasika. Metaliniai stalai ir kėdės atrodo labai elegantiškai, kuria prabangos įspūdį. Tinkamai dažyti, jie gali būti pakankamai atsparūs klimato veiksniams, tačiau tokius baldus būtina kruopščiai paruošti naudojimui. Reikia pripažinti, toks sprendimas – iš metalo gaminti lauko stalai, suoliukai, kėdės – gali padėti sukurti išskirtinį stilių. Man asmeniškai ypatingai patinka, kai metalinius lauko baldus prieš naudojimą nudažo šviesiomis, galbūt netgi pastelinėmis spalvomis, o dar jei jie subtiliai dekoruoti, puošti smulkiomis detalėmis… Tai tikra Provanso atmosfera lietuviškame sode, tačiau, kaip minėjau, reikėtų neužmiršti ir specialios tokių baldų priežiūros, ir to, kad už juos gali tekti pakloti solidžią pinigų sumą.“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *