Automobilio variklio dalys: kokios jos?

Category:
Icon Lie 7, 2016

variklisVariklis – automobilio širdis. Kaip ir žmogui, sutrikusi širdies veikla reiškia dideles problemas, ligas, taip ir variklio gedimai siejami su gedimais, sustojimu arba net operacija, t. y., variklio keitimu. Tiesa, variklis sudarytas iš įvairių elementų, kurie tarpusavyje siejasi ir jungiasi į vieną visumą, tokiu būdu leidžiant užkurti automobilį ir juo važiuoti.

Visos, net ir mažiausios, automobilio variklio dalys yra labai svarbios. Prie variklio sistemos priskiriama: variklio pagalvė, įsiurbimo kolektoriaus tarpinė, vožtuvų dangtelio tarpinė, tepalo matuoklės fiksatorius, purkštuko tarpinė, išmetimo kolektoriaus tarpinė ir daugelis kitų dalių. Bet kuriame Lietuvos krašte (variklio dalys Vilnius, Šiauliuose ar kituose mažesniuose miestuose) galima nesunkiai įsigyti reikalingą variklio detalę.

Deja, bet varikliai genda. Tačiau sugedus šiam įrenginiui, nereikėtų iš karto pulti pirkti naujo. Specialistai pataria pirmiausiai apžiūrėti variklį ir nuspręsti, ar variklio pakeitimas tikrai yra tik vienintelė išeitis. Kai kuriomis situacijomis variklio dalys gali būti remontuojamos.

Variklio keitimas yra rekomenduojamas tada, kai įvertinus situaciją, matomas rimtas detalių gedimas ir remontuoti jas paprasčiausiai neapsimokėti. Tokiais atvejais neverta mokėti didelius pinigus variklio restauracijai, žymiai geriau nusipirkti naują ir toliau ramiai važiuoti. Be to, reikia turėti omenyje ir tai, kad kapitalinis remontas gali kainuoti nemažai pinigų, jam reikalingos atskiros dirbtuvės bei įranga.

Tiek variklio dalys internetu, tiek Vilniuje ar kitoje šalies vietoje parduodamos gana panašia kaina. Ji – nėra žema. Nebent spėjama pasinaudoti specialia akcija, tada reikalinga variklio dalis kainuoja mažiau.

Visgi, statistika rodo, kad didele dalimi atvejų, labiau rekomenduojamas jau esamo variklio taisymas, o ne jo keitimas nauju. Kodėl taip yra? Priežasčių tikrai ne viena:

  1. Gali būti, kad įsigytas variklis nebus tokios aukštos kokybės, kaip ankstesnis. Dėl to, neatitinkant variklių kokybei, bus jaučiamas nevientisas variklio darbas.
  2. Suremontavus senąjį variklį žmogus jausis tikras, kad perrinktas, tvarkingas įrenginys tarnaus dar ne vienus metus.
  3. Variklio taisymas gali atsieiti daug laiko ir pinigų. Variklio dalys internetu ar perkant gyvai kainuoja nemažai, todėl detalės, tokios, kokios reikia, pirkimas gali būti tikru galvos skausmu. Dėl to, kai kuriais atvejais geriau restauruoti originalų variklį.

Taigi,  bet kokia kaina nereikėtų ieškoti naujo variklio, kartais apsimoka tiesiog patyrusiam specialistui apžiūrėti senąjį. Kas žino, gal jis yra dar gana geras ir sutaisomas pigiau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *