Netradiciniai sprendimai namams: kuo ypatingos stumdomos durys?

Category:
Icon Kov 25, 2016

stumdomos durysKurdami namų interjerą, vis dažniau galvojame apie netradicinius sprendimus. Dizaino specialistai teigia, kad šiandien sparčiai populiarėja stumdomos durys, užimančios vis didesnę rinkos dalį. Šios konstrukcijos užima kur kas mažiau vietos ir, priešingai nei tradicinės varstomos durys, nevaržo gyvenamosios aplinkos. Modernios konstrukcijos yra patogios, lengvos ir funkcionalios. Be to, bendradarbiaudami su kvalifikuotais meistrais, gausite aukščiausios kokybės produkciją, kuri džiugins jus ne vienerius metus.

Stumdomų konstrukcijų pritaikymo galimybės

Stumdomos konstrukcijos gali būti naudojamos įvairiems baldams ir skirtingoms gyvenamosios erdvėms. Šios sistemos naudojamos kambarių atskyrimui, spintoms ir perėjimams. Praktiškai neribotos stumdomų durų dizaino galimybės leidžia įgyvendinti pasirinkto interjero viziją ir realizuoti svajonių namų idėjas. Be to, slankiojančios konstrukcijos suteikia modernumo ir nepriekaištingos elegancijos, gali būti derinamos su parinkto dizaino sprendimais. Priklausomai nuo kliento poreikių, stumdomos durys gali būti laminuotos, faneruotos, gaminamos iš medžio masyvo, stiklo ar kitų pasirinktų medžiagų. Gamintojai teigia, kad bendrąja prasme stumdomos sistemos skiriasi tik savo judėjimo galimybėmis, o vertinant jų technologinį pritaikymą ir dizaino sprendimus, praktiškai nėra jokių kliūčių ar realizacijos barjerų.

Privalumai ir trūkumai

Kaip ir minėjome, slankiojančios durys suteikia savito žavesio ir elegancijos. Tokios sistemos padeda taupyti gyvenamąjį plotą ir gali būti pritaikytos netradicinio išplanavimo erdvėms, pvz., spinta stumdomomis durimis gali būti įrengta po laiptais. Vertinant šių sistemų trūkumus, paprastai išskiriamas vienintelis niuansas – gana prasta garso izoliacija, todėl tokių durų rekomenduojama nedėti ten, kur garso pralaidumas nėra toleruotinas, pvz., patalpose su sanitariniais mazgais.

Stumdomos sistemos ir jų priežiūra

Šiuolaikinės slankiojančios sistemos gali būti įvairių tipų – kaip ir įprastos varstomos durys, šios sistemos gali būti vienų ir kelių durų, o jų gamybai naudojamos įvairių rūšių medžiagos. Kad stumdomos sistemos užtikrintų geriausią eksploataciją, rinkitės tik patikimų gamintojų furnitūrą. Be to, nereikėtų pamiršti durų priežiūros, tačiau galime patvirtinti, kad ši nereikalauja nei ypatingų pastangų, nei išskirtinių valymo priemonių. Jei renkatės medines konstrukcijas, užteks reguliariai valyti dulkes drėgna šluoste. Jei ant durų susikaupė daugiau nešvarumų, naudokite specialiai mediniams baldams skirtus valiklius. Plastikines konstrukcijas valykite vandenyje sudrėkintu audiniu, tačiau venkite dažančių priemonių, t. y. įsitikinkite, kad pasirinktas audinys nepaliks žymių. Bene daugiausiai jūsų laiko pareikalaus stiklo konstrukcijos, kadangi jos gana greitai ir lengvai susitepa, be to, ant stiklo lieka pirštų antspaudai. Šiuo atveju naudokite stiklui skirtus valiklius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *