Kadastriniai matavimai ir kainų skirtumai: patarimai užsakovams

Category:
Icon Kov 21, 2016

Kadastriniai matavimaiŽemės sklypų kadastriniai matavimai reikalauja kvalifikuoto specialisto darbo. Jei norite, kad pateikti duomenys būtų tikslūs, tinkamai įforminti ir nekeltų sunkumų ateityje, turite bendradarbiauti su profesionaliais ir patirtį turinčiais geodezininkais. Tiesa, negalima paneigti, kad kadastriniai (geodeziniai) žemės matavimo darbai yra gana brangi procedūra. Vis dėlto, ne visais atvejais išlošite, pasirinkę žemesnių įkainių bendrovę. Nepamirškite, kad konkrečių darbų kainą lemia ne tik įmonės vardo žinomumas, bet ir daugelis kitų faktorių, susijusių su matuojamu sklypu.

Žemės sklypų geodeziniai (kadastriniai) matavimai atliekami nusprendus padalinti žemės sklypus, juos atidalinti ar sujungti. Taip pat – keičiant pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį. Užsakant šiuos matavimus, būtina pateikti žemės sklypo teisinės registracijos dokumentus, detalų arba preliminarų žemės sklypo planą, teisinę sklype esančių statinių registraciją ir žemės sklypo savininko asmens dokumento kopiją.

Žemės sklypo matavimo darbų kaina

Kadastriniai matavimai ir jų trukmė priklauso nuo konkretaus žemės sklypo, jo lokacijos vietos ir reljefo. Minėtieji faktoriai lemia ir šių darbų kainą. Kalbant apie svarbiausius kriterijus, paprastai išskiriamas konkretaus sklypo plotas, šio sklypo užstatymo sąlygos (tankumas), gretimai esančių sklypų savininkų skaičius, matuojamo žemės sklypo lokacijos vieta ir sklypo reljefo sudėtingumas. Be to, negalima pamiršti, kad daugelis geodezinių įmonių turi itin daug užsakymų, todėl naujo sklypo matavimo darbų pradžia gali pareikalauti papildomo laiko. Daugiausiai užsakymų sulaukiama pavasario ir vasaros mėnesiais. Tiesa, sezoniškumas neturi įtakos kadastrinių (geodezinių) matavimų įkainiams.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad didesni kainų pokyčiai stebimi tarp įmonių, dirbančių skirtinguose miestuose, pvz., didmiesčiuose veikiančios bendrovės paprastai prašo kiek didesnio užmokesčio, lyginant šias kainas su mažesniuose miesteliuose įkurtų įmonių pasiūlymais. Šiuo atveju būtina įvertinti ir kitą aspektą – didmiesčių bendrovės paprastai turi kur kas didesnę patirtį ir geodezinius darbus atlieka ne tik profesionaliau, bet ir greičiau.

Geodeziniai matavimai ar kadastriniai žemės sklypo matavimo darbai?

Kalbant apie geodezinius ir kadastrinius matavimus, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad iš esmės tai nieko nesiskiriantys terminai. Tiesa, geodeziniai matavimai yra kiek konkretesnis ir tikslesnis išsireiškimas – šių matavimų metu parengiami tikslūs žemės sklypo duomenys, nurodomi konkretaus sklypo posūkio taškai, statiniai, inžineriniai tinklai ir t. t. Tuo tarpu kadastrinių matavimų terminas suvokiamas kaip tam tikro nekilnojamojo turto ploto parametrų, apimančių ir minėtuosius sklypo matavimus, apibrėžimas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *