Lęšiai – ar visi gali juos įsidėti?

Icon Bal 11, 2012

Lęšiai koreguoja regėjimą, keičia akių spalvą, jie tokie patogūs, kad net turėtume pamiršti, jog esame su jais. Kontaktiniai lęšiai pigesni nei regėjimo korekcijos operacija lazeriu ir nedarko veido taip, kaip netinkamai parinkti akinių rėmai. Nepaisant šių privalumų, kontaktinius lęšius gali nešioti ne visi, nes jų įsidėjimas ypač silpno regėjimo arba nejautra sergantiems žmonėms gali būti nemažas nepatogumas. Deja, kai kuriems apskritai įsidėti lęšius – beveik neįmanoma.

Jei akinius gali sugraibyti ir pasikabinti ant nosies net didelę regėjimo negalią turintys žmonės, tai smulkus nepastebimas lęšis tampa sunkiai įžiūrimas, net plūduriuodamas lęšiams laikyti skirtame tirpale. Kartais lęšiukas netyčia nukrenta ant žemės, ar pasislepia po stalu, tad surasti jį neprimatančiam žmogui varginantis darbas. Gydytojai ir optikų darbuotojai tikina, kad pacientui reikia įprasti prie lęšių įsidėjimo procedūros. Natūralu, kad prie visko reikia priprasti, kaip priprantame rytais valytis dantis ar blizginti batus neišsitepant rankų. Pats lęšių įsidėjimo į akis ritualas atrodo visai nesudėtingas – reikia atsargiai paimti lęšį ant piršto pagalvėlės ir pravėrus akį švelniai jį įdėti. Kaip tai padaryti žmonėms, kurie serga neuropatija ir todėl beveik negali jausti pirštų galais? Neuropatija – tai tokia liga, kurios pagrindinis simptomas yra galūnių nejautrumas. Paradoksalu, kad šia liga sergantys žmonės dažnai turi ir regėjimo sutrikimų, mat regos nusilpimas ir neuropatija yra kitų ligų, pavyzdžiui, diabeto, pasekmė. Būtent todėl, kad lęšiai beveik nejuntami ir, žinoma, nepastebimi, trukdo juos sėkmingai įsidėti nejautrą turintiems žmonėms. Jie paprasčiausiai nejaučia lęšiuko ant savo piršto pagalvėlės.

„Pirmas barjeras įsitikinant, ar galėsite nešioti kontaktinius lęšius, yra Jūsų pačių baimė paliesti akį. Dažniausiai tai yra didžiausia kliūtis prieš pradedant nešioti kontaktinius lęšius. Ši baimė turi net savo pavadinimą – pokafobija. Ar bijote paliesti atmerktą akį? Ne? Šaunu! Tuomet didesnių sunkumų kilti neturėtų.“ – rašoma vienos lęšiais prekiaujančios įmonės internetiniame puslapyje. Akivaizdu, kad pokafobija nėra vienintelė kliūtis įsidėti lęšiukams. Todėl neuropatiją sergantys ar didelę regėjimo negalią turintys žmonės, nors ir nebijo paliesti akies, tačiau lęšiuką įsidėjimas tampa problema. Lęšių pardavėjai turėtų daugiau informuoti žmones norinčius nešioti apie lęšius apie galimus sunkumus juos įsidėti. Juk svarbiausia gydomųjų priemonių pardavėjams turėtų būti laimingi pacientai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *