Kokiais kriterijais vadovaujasi statistinis lietuvis, ieškantis įsigyti maisto bei gėrimų?

Category:
Icon Gru 18, 2016

maistas ir gėrimaiMes, žmonės, esame labai smalsūs sutvėrimai – ypač kai tai liečia…kaimyno gyvenimą. Šiandien turime puikią galimybę žvilgtelėti, koks maistas ir gėrimai dažniausiai atsiduria lietuvių pirkinių krepšeliuose. Konkrečiau kalbant, kokie prioritetai svarbiausi renkantis minėtus produktus?

Kaina vis dar išlieka reikšmingu prioritetu

Šiandien, kai vis dažniau pasigirsta nuogąstavimų, jog euras, kainos atžvilgiu, susilygino su litu, žmonės yra priversti žvalgytis į žemiausias lentynas parduotuvėse, kuriose įprastai dedami pigiausias maistas ir gėrimai. Pirmąją akcijų dieną stojama į kovą dėl pigesnių prekių, nesibodima laukti milžiniškoje eilėse, kasininkės koneveikiamos dėl neteisingai nurodytos kainos ar per klaidą nepritaikytos nuolaidos: liūdna, tačiau tenka konstatuoti, jog kaina vis dar išlieka svarbiausiu prioritetu apsipirkinėjant. Aišku, ši tendencija galioja tik tam tikrame visuomenės segmente – pensininkų, mažas bei vidutines pajamas gaunančiųjų, kaimo vietovėse gyvenančiųjų tarpe.

Po truputį atsigręžiama į kokybę

Tiesa, kaip ir visais laikais, taip ir šiandien, egzistuoja tam tikra žmonių kategorija, kuriems maistas ir gėrimai privalo būti kokybiški ir šis prioritetas yra svarbiau nei prekės kaina. Šiai grupei visų pirma priklauso didesnes pajamas gaunantys asmenys, kurie, apsipirkinėdami, kainų palyginimui neskiria laiko: šie į savo pirkinių krepšelį tiesiog deda žinomų prekinių ženklų gaminius, kurie visuomenės akyse siejasi su aukšta kokybe. Šioje kategorijoje yra ir asmenų, kurie gauna vidutines pajamas, tačiau sąmoningai vertina prekės kainos ir kokybės santykį. Šie, skrupulingai išanalizavę produkto sudėtį, geriau sumokės šiek tiek daugiau nei rizikuos pakenkti savo sveikatai vartodami neaiškios kilmės pigesnius gaminius. Šiuo atveju įvertinama galima žala sveikatai ir su tuo susijusios papildomos išlaidos.

Ekologiškos prekės – „ant bangos”

Kiekviename didesniame prekybos centre yra atskiri skyriai, kuriuose siūloma ekologiška produkcija bei išskirtinai lietuviškuose ūkiuose užauginti ar iš šių pagaminti produktai. Niekas nesistebi, jog už tokią pačią ekologišką prekę teks atseikėti šiek tiek daugiau nei analogišką, tačiau įvairiais cheminiai priedais papildytą ar apdorotą produkciją – suvokiama, kiek reikia įdėti pastagų ir skirti laiko, iki kol ši pasiekia parduotuvės lentynas. Iš vienos pusės, ekologiškos produkcijos populiarėjimas susijęs su sąmoningumo padidėjimu, tačiau, kita vertus, nemaža dalis tiesiog plaukia pasroviau, norėdami išlikti madingi.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *