Šiltinimas ekovata
Yra keli būdai kaip gali būti atliekamas šiltinimas ekovata, jis gali būti sausas arba jis gali būti drėgnas. Pirmasis būdas yra atliekamas rankomis. Kai yra atliekamas drėgnas medžiagos montavimas jis nuo sauso būdo skiriasi tuo, kad medžiaga yra padengiama ant paviršiaus su vandeniu ir klijais. Vanduo ir klijai yra surišamosios medžiagos kad vanduo būtų paduodamas spaudimo dėka reikia turėti specialų agregatą su purškikliais. Šis medžiagos padengimo būdas leidžia kontroliuoti montavimo procesą ir palieka lygų paviršių, kuris yra paruoštas tolimesniam montavimui. Gautas medžiagos sluoksnis nebus deformuotas ir sunaikintas, jos neveiks drėgmė, neplis grybelis ir graužikai. Kai medžiaga yra teisingai padengiama ji greitai išdžiūsta ir ji gali būti padengiama naudojant kitą medžiagą. Šis metodas suteikia galimybę labai stipriai sutaupyti kalbant apie naudojamų medžiagų kiekį. Kai yra padengiama medžiaga jos perteklius yra pašalinamas specialiais įrankiais, turi būti išlyginamas izoliuojančios medžiagos sluoksnis. Izoliuojantis sluoksnis yra padengiamas apdailos medžiagomis. Kai yra naudojamas drėgnas būdas jis gali pasitarnauti, kai reikia apšildyti namo sienas, angarus, pramonines patalpas ir kita. Kai montavimas yra atliekamas rankomis medžiaga yra išpurenama įrankiu, kuris yra panašus į mikserį taroje ir jis yra padengiamas ant sienos paviršiaus, bei į įvairiausius tarpus. Kai yra montuojama ekovata yra labai svarbu išlaikyti tam tikrą tankumą. Šiltinimas ekovata yra atliekamas užpildant tarpus, kurie yra sienose. Tai yra varginantis procesas, todėl šis metodas turi būti naudojamas tik mažomis apimtimis.
Apskritai ekovata puikiai tinka, kai reikia apšildyti sienas, tai yra ekologiškai švari medžiaga, kuri sunkiai užsiliepsnoja, ji nepūva ir nepelija. Ekovata ilgaamžiška, atspari temperatūrai ir nėra brangi. Viena iš svarbiausių ekovatos savybių yra būtent jos ilgaamžiškumas. Montavimo metu savo unikalias technologijas ji sugeba išsaugoti apie pusę amžiaus. Be to, medžiaga pasižymi ir kitomis savybėmis dėl kurių jį užsitarnavo meilės ir pripažinimo. Vienas iš privalumų, kuriuos gali suteikti šiltinimas ekovata gali užpildyti įvairiausius tarpus, net ir sunkiai pasiekiamus. Medžiaga yra labai elastinga ir ji tokia išliks net jei bus montuojama ant vertikalaus paviršiaus, neatsiras jokio nusėdimo. Ji pasižymi unikaliomis garsą izoliuojančiomis savybėmis. Ekovatos montavimas atliekamas labai paprastai. Montavimas priklauso nuo to kokiame paviršiuje ji bus montuojama. Be to, tai yra medžiaga, kurios neveikia jokie mikroorganizmai, jos nemėgsta graužikai ir vabzdžiai. Be sauso ir drėgno medžiagos montavimo taip pat gali būti naudojamas ir mišrus. Pirmasis montavimo metodas numato, kad ekovata bus naudojama kartu su vandeniu, kurie yra su klijais. Tokiu būdu nesusidaro dulkės, medžiaga yra suspaudžiama ir tuo pačiu nesumažėja garso ir šilumos izoliacijos savybės.
Kai yra atliekamas šiltinimas ekovata dažniausiai yra naudojamas drėgnasis montavimo būdas. Procesas vyksta taip, kad į tam tikras sienos dalis yra įpurškiama ekovata. Tik tokiu būdu yra užtikrinamas montavimo sandarumas. Vėliau apdailos darbai yra atliekami aukštesniame lygmenyje. Galima gauti tikrai įdomų pagrindą jei yra naudojami dažikliai. Tokį šiltinimo būdą yra naudinga pasirinkti, kadangi ekovata nedaro jokios žalos sveikatai ir nesukelia alergijos. Taigi ji nepadarys jokios žalos jūsų vaikui, kadangi jos sudėtyje yra 80 procentų celiuliozės. Ekovata tai yra makulatūra. Tai nėra degi medžiaga, ji sugeba save užgesinti. Tačiau jei kiltu gaisras ji neišskirs jokių kenksmingų medžiagų ir toksinų. Dabar galima nesijaudinti dėl savo sveikatos, kadangi jūs galėsite gyventi ekologiškoje aplinkoje. Daugiau informacijos http://www.siltinimas-ekovata.lt/.