Kad vidaus durys tarnautų ilgai

Category:
Icon Lie 19, 2014

vidaus durysNors kartais manoma, jog lauko durys reikalauja daug priežiūros ir valymo, baldų gamintojai savi klientams nuolat primena, jog valyti ir prižiūrėti vidaus durys taip pat svarbu kaip ir lauko. Tai ypač svarbu ne tik turint medines duris, kurios labiausiai reikalauja priežiūros, bet ir norint, kad ilgai tarnautų bet kokios medžiagos ar tipo durys. Norint išlaikyti duris ilgai gražias ir funkcionalias, privalu jas bent kas kažkiek laiko išvalyti.

Taisyklės skirtingos

Jei namuose įrengtos medinės durys, tikėtina, jog nešvarumus nuo jų nuvalyti pavyks itin greitai ir paprastai. Tam gali pakakti drėgnos šluostės. Stenkitės kartas nuo karto su šluoste nuvalyti susikaupusias dulkes ir nešvarumus. Jei ant durų užtiško sunkiau valomos medžiagos, tokios kaip riebalai, pasitelkite  indų ploviklio pagalbą.

Tuo tarpu lakuotos durys prižiūrimos kiek kitaip. Norint jas nuvalyti, naudinga pirkti specialų lakuotiems paviršiams skirtą tirpalą, kuris efektyviai pašalina dėmes, nepažeisdamas paviršiaus. Verta pastebėti, jog itin stebuklingai valyme padeda vaškas, kuris duris padengia nematomu apsauginiu sluoksniu ir taip dulkės ant jo kaupiasi rečiau.

Nepamirškite akcentų

Nesvarbu, ar jūsų namuose vidaus durys medinės, plastikinės ar faneruotos, greičiausiai jos turi savo detalių, papuošimų ar kitokių smulkmenų. Valant duris svarbu nepamiršti ir jų. Pvz., reikėtų labai atsargiai valyti metalinius ar plastmasinius paviršius ir detales. Specialistai pataria, jog šioms smulkmenoms geriau nenaudoti cheminių mišinių, nes galite lengvai nutrinti spalvą, o metalas ilgainiui pradės rūdyti. Geriausiai Jums tiks nestiprus sodos ar skalbimo miltelių mišinys.

Jūsų modernios vidaus durys ornamentuotos stiklu? Šios durų detalės taip pat pravartu nepamiršti. Stiklai reikalauja kruopščios priežiūros. Nepamirškite, jog durų stiklus reikia valyti kiek dažniau nei langus namuose, taip ilgai mėgausitės spalvą ir išvaizdą išlaikiusiomis durimis. Stikliui tinka minkštas  audinys ir specialus stiklų valiklis.

Priežiūra nuolatinė

Vidaus duris naudinga prižiūrėti nuolat. Iš tiesų, kuomet namuose valote dulkes arba siurbiate, pripraskite tuo pačius nusivalyti ir dulkes nuo durų. Taip nereikės atskirai ruoštis durų valymui, o šios tarnaus ilgai.

Taip pat nepamirškite rūpintis durimis ir namuose vykstant darbams ar remontams. Geriausiai jas išnešti, o jei nepavyksta, bent jau apvynioti celofanu ar kita plėvele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *