Dovanų idėjos: kaip pasirinkti tinkamą?

Artėjant kokiai nors artimųjų šventei ar sukakčiai, metinėms šventėms ar kitoms svarbioms šventėms tenka ieškotis vis įdomesnių dovanų idėjų. Juk nesinori kasmet dovanoti kažką panašaus arba dovanoti bet ką. Ieškodami dovanų idėjų ir galvodami apie konkretų žmogų, parodome, kad jis mums rūpi, kad ateidami į šventę jai ruošėmės, o kaip pavyko – paliekame spręsti sukaktuvininkui.

Rankdarbiai – žiemos švenčių metu

Ilgais žiemos vakarais, žinoma, dažniausiai moterys ir merginos mėgsta užsiimti pačiais įvairiausiais rankdarbiais, kuriuos vėliau galima padovanoti artimiesiems Kalėdų proga. Tad rankdarbiai – tai ir puikios, ir nebrangios dovanų idėjos. Nors iš kitos pusės, didžiausia ir neįkainojama tokių dovanų dalis yra laikas, praleistas konkrečiam daiktui pagaminti. Nupirkti visada lengviau ir greičiau, bet savo rankomis pagamintos dovanos vertė yra žymiai didesnė.

Rankomis gaminamų dovanų idėjos gali būti pačios įvairiausios. Tai megztas šalikas, pirštinės ar kojinės, dekupažu dekoruota dėžutė ar nuotraukų rėmelis, veltinio karoliai, auskarai ar sagė, vąšeliu nerti eglutės žaisliukai (snaigės, angeliukai, varpeliai) ir pan.

„Dovanoju tau pasaulį“

Tokia „sparnuota“ fraze turbūt dažnas vyras nori pasveikinti savo mylimąją. Tačiau kaip gi įgyvendinti tokią dovanos idėją? O gi simboliškai. Pavyzdžiui, padovanojant gaublį.

Gaublys arba pasaulio žemėlapis taip pat tinkamos dovanų idėjos kelionių mėgėjams. Kartu galima padovanoti ir smeigtukų bei pažymėti vietas, kuriose žmogus jau lankėsi. Likusiais smeigtukais sukaktuvininkas galės žymėti kitas šalis, kuriose apsilankys ateityje.

Dovanų idėjas sufleruoja išskirtiniai žmogaus bruožai

Tad begalvojant apie žmogų, kuriam ieškote dovanos, galima išskirti vieną ar net kelis jo bruožus, kuriais jis išsiskiria iš kitų. Pavyzdžiui, nuolat visur vėluojančiam žmogui dovanų idėjos galėtų būti žadintuvas su „erzinančia“ melodija arba rankinis laikrodis. Savaime suprantama, kad girdint malonią melodiją daugeliui sunku nubusti, o išgirdus, pavyzdžiui, skambų ir garsų roką – nubudimas garantuotas. Tad labai tikėtina, kad įsisenėję žmogaus vėlavimo įpročiai gali po truputį pradėti nykti.

Kitos dovanų idėjos žmonėms pagal jų pomėgius galėtų būti pačios įvairiausios. Žuvies mėgėjui – džiovintų žuvų karoliai, saldumynų mėgėjui – krepšys pačių įvairiausių saldumynų, dideliam maisto gurmanui – dovanų čekis vakarienei prabangiame restorane ir pan.

Kai pritrūksta dovanų idėjų – gelbsti dovanų kuponai

Nenorint dovanoti mielų daiktų ar buičiai skirtų priemonių, visada galima padovanoti paslaugą, t.y. dovanų kuponą kokiai nors paslaugai ar pramogai. Žinoma, čia nereikėtų persistengti ir, pavyzdžiui, nepadovanoti skrydžio oro balionu ar šuolio parašiutu aukščio bijančiam žmogui. Tokios šiek tiek ekstremalių dovanų idėjos tinka tik iššūkius mėgstantiems žmonėms.

Moterys visada džiaugiasi gavę dovanų kuponą į grožio saloną, mėgstantys žvejoti vyrai – dovanų kuponu žvejų parduotuvėje, medžiotojai – medžioklės reikmenų parduotuvėje. Be to, tokiais pomėgiais besidomintiems vyrams sunku kažką išrinkti būtent dėl specifinių pomėgių sričių. Taip pat rizikuojama padovanoti tai, ką jie jau turi arba ne visai tai, ko jiems reikia. Todėl tokiu atveju nieko čia daugiau neprigalvosi, dovanų kuponas – geriausia dovanos idėja.

Tiesa, šiandien visų taip mėgstamų įvairių fotosesijų nuotraukos puikuojasi kone kas antro facebook‘o nario profilyje. Tad kodėl gi nepadovanojus šeimai, ką tik susilaukusiai kūdikio, dovanų kupono šeimos fotosesijai. Tai puiki dovanos idėja, suteikianti galimybę šeimai pačiai organizuotis fotosesijos laiką ir kitas smulkmenas jau konkrečiai su pačiu fotografu.

Taigi dovanų idėjų pasirinkimas didelis, o pasirinkimo neriboja net finansinės galimybės. Dažniausiai tai, ko negali nupirkti, gali padaryti savo rankomis. Tad pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *