Židiniai – geriausia apsauga nuo rudens darganų

Category:
Icon Spa 11, 2015

židiniaiŽidiniai – šąlant orams populiarumą ir pagreitį įgaunanti tema. Temperatūrai mažėjant lauke, vėsta ir namų aplinka. Trumpėja dienos, prie gausesnio lietaus prisijungia ir vėjo gniaužtai. Gatvėse telkšo balos, sode po kojomis šiugžda lapų patalai. Ir taip gera vakare po darbo įsitaisyti ant minkštos sofos ir leisti laiką su šeima…

Visai nesvarbu, ar vakarai leidžiami stebint mėgstamas televizijos programas, ar skaitant tinklaraštį, ar lošiant kortomis, ar tiesiog gurkšnojant kvapnią arbatą. O jaukiausia, kai kambaryje spragsi židinio ugnis. Tai kartu ir simbolinis jaukumas, šiluma, ir tikras, efektyvus apšildymas. Visgi simbolinė prasmė už realiai juntamą šilumą turbūt ne ką mažesnė. Žmonės, norintys, kad jų namuose atsirastų židinys, taip pat kreipia dėmesį į estetinę pusę. Ir tai puikiai suprantama, be to, iliustruoja, kad židiniai pasižymi ne tik viena pagrindine funkcija.

Susirinkti prie židinio – ne atsitiktinė frazė. Šie žodžiai yra metų metus atliekamų veiksmų, kuriuos būtų galima pavadinti ritualais, atspindys. Kas žino, gal nuo urvinių žmonių laikų mus taip traukia šiluma. Šiuo atveju ji iš dalies suprimityvinama – židinio turėtojai gali gėrėtis liepsnų liežuviais. Kai namuose šiuolaikiška krosnis, toks efektas negaunamas. Juk durys nepermatomos, o jas atidarius namai tiesiog paskęstų dūmuose. Na, o židiniai leidžia mėgautis ugnies vaizdu.

Židinys suartina. Jei ne jis, galbūt šeima vakarus leistų atskiruose kambariuose. O štai gėrėjimasis oranžiniais liežuviais ir malkų spragsėjimu skatina būti drauge. Pasidaroma arbatos, užsiimama vienokiomis ar kitokiomis pramogomis. Židinys tampa reikšmingu objektu, savotiška susitikimo vieta. Jei atkreiptume dėmesį, kad židiniais vadinami ir kitokie dalykai, toks susivienijimas atrodytų natūralus. Pavyzdžiui, židiniais laikomos vietos, kuriose yra kieno nors išplitimo pirminė stotelė. Židiniai taip pat yra tam tikros vietos, kur ko nors gausu. Tai siejasi ir su šeimos susibūrimu.

Kokybiškai įtaisyti ir prie interjero derantys židiniai – ne tik šilumos šaltinis. Tai kur kas daugiau. Prie tokio šildymo prietaisu vadinamo stebuklo reiškiamos teigiamos emocijos, nuo pečių nukrenta visi dienos rūpesčiai, o rudeninės darganos tampa visai neįkyrios.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *