Veterinarijos klinika pataria, kaip lesinti paukštelius

Icon Lie 16, 2015

veterinarijos klinikaNaminiai paukšteliai džiugina mus savo čiulbesiu ir draugiškumu. Nors tokie augintiniai reikalauja atsakingos priežiūros, jų mielas elgesys atperka bet kokius vargus. Veterinarijos klinika teigia, kad vienas svarbiausių darbų, užtikrinantis gerą augintinio savijautą, yra tinkamas paukštelio lesinimas. Sveikai lesantis augintinis bus energingas, sveikas ir stiprus.

Kiekvienas paukščių augintojas turi žinoti, koks lesalas tinkamiausias konkrečios veislės gyvūnui. Be to, negalima pamiršti, kad didelių ir mažų paukščių mitybos niuansai šiek tiek skiriasi, t. y. jei prieš tai auginote kanarėlę, tai dar nereiškia, kad šio paukštelio mitybos įpročiai tiks ir kakadu veislės paukščiui.

Veterinarijos klinika teigia, kad šiuo metu populiariausias pasirinkimas – didesnės veislės paukšteliai, pvz., papūgos, kakadu, aratingos, aros ir t. t. Šie paukščiai dažnai lesinami sėklomis arba sėklų mišiniais, tačiau nepamirškite, kad minėtasis lesalas neturi viršyti penktadalio dienos kalorijų normos. Didžiąją mitybos raciono dalį turi sudaryti įvairūs gyvulinių baltymų šaltiniai, pvz., sausas kačių ar šunų ėdalas, virta mėsa, žuvis, pieno produktai ar virti kiaušiniai. Tiesa, būkite atsargūs su pieno produktais. Jei šie yra neapdoroti, juose gausu koliforminių bakterijų, kurios naminiams paukščiams yra pavojingos. Be to, nemaža dalis paukščių netoleruoja pieno cukraus. Tiesa, jo yra tik piene, o ne pieno produktuose. Siekiant užtikrinti tinkamą mitybos racioną, paukštelius lesinkite pilno grūdo sėklomis. Čia puikiai tiks ryžiai, sausos ir virtos kruopos, kviečiai, makaronai, avižiniais dribsniai. Galite duoti ir šiek tiek riešutų, daržovių ar vaisių. Daugiausia vitaminų turi žali produktai, tačiau galite duoti ir konservuotų ar šaldytų gėrybių. Tiesa, veterinarijos klinika įspėja – jei paukštelis gaus daug vaisių ir daržovių, jo išmatos suskystės, tačiau baimintis nėra ko, kadangi tai ne viduriavimo simptomas, o padidėjusio skysčių kiekio požymis.

Jei auginate mažesnius paukštelius, pvz., banguotąsias papūgėles, nimfas, kanarėles ir t. t., į kasdienės mitybos racioną įtraukite žalias daržoves, pvz., morkų ar salierų lapus, petražoles, špinatus, brokolius ir t. t., duokite virto kiaušinio, tarkuotų morkų ir sūrio, tuno (paukšteliams netinka tunas, mirkytas aliejuje, t. y. rinkitės tuną savose sultyse), vaisių, grūdų ir duonos. Kai kurie paukšteliai pirmenybę teikia minkštiems produktams, pvz., obuolių uogienei ar riešutų sviestui.

Visais kitais maisto produktais paukštelius lesinkite labai atsakingai. Venkite produktų, kuriuose gausu druskos (nors paukšteliams jos reikia, vis dėlto čia būtinas saiko jausmas). Be to, nesistebėkite, jei tos pačios rūšies paukšteliai vertina skirtingus produktus. Nepamirškite, kad kiekvieno gyvūnėlio organizmas yra individualus, todėl tai, kas patinka vienam, nebūtinai turi tikti kitam.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *