SEO patarimai: kaip kopijuoti turinį nesibaiminant Google bausmių
Tikriausiai esate girdėję, kad Google baudžia tuos, kurie kopijuoja turinį. Taip, kopijuotojai tikrai degs pragare dėl moralinės žalos, kurią patyrė teksto kūrėjai, bet ar jų puslapius tikrai nubaus Google? Hmmm, tai labai slidus reikalas… Pasikonsultavome su SEO agentūra Taurusmedia.lt ir jos vadovu Mantu apie tuos kopijavimus, šiek tiek pasidomėjome Google pozicija ir SEO ekspertų išvadomis pasaulyje. Šiame straipsnyje pasistengsime paaiškinti labai suprantama kalba, kaip viskas vyksta ir ką daryti, kad Google neskirtų baudos ar nesiimtų kokių nors kitų sankcijų.
Du terminai: turinio dubliavimas ir kopijavimas
Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į pačius terminus. Turinio dubliavimas yra vykdomas tada, kai paimamas visas puslapis ir jis atkuriamas kitu adresu. Jis yra identiškas kitam puslapiui, tik URL skiriasi. Tai turinio dubliavimas. Tai yra nusikalstama veikla, kuri baudžiama ne tik Google, bet ir autorinių teisių įstatymais. Maža to, dubliuotos bankų svetainės yra kibernusikaltėlių įrankis išvilioti el. bankininkystsės kodus. Tai vadinama phishingu, bet čia jau kita sritis…
Turinio kopijavimas yra vykdomas tada, kai tik dalis puslapio turinio yra nukopijuojama ir perkeliama į kitą puslapį. Dažnai skiriasi adresai, nors ir nežymiai. Jei iš vieno tinklaraščio kopijuojate straipsnį į kitą, skiriasi dalis kodo, tik gabalas turinio yra identiškas. Tai irgi nelegali veikla, jei nėra autoriaus sutikimo.
Iš kur Google žino apie autoriaus sutikimą?
Bet jei autoriaus sutikimas yra? Juk nesunku susirašyti el. paštu ar Facebooke su tinklaraščio autoriumi, kad šis duotų leidimą perpublikuoti turinį. Žodinis susitarimas nėra žinomas Google, todėl jis gali nubausti net ir tada, kai du interneto leidiniai viską oficialiai susitaria. Maža to, gali būti net ir sumokėta už straipsnio perpublikavimą, o visas šis sandoris įformintas sutartimis, sumokėti mokesčiai valstybei. Ar ir tada Google gali bausti? Autorinių teisių agentūroms tokiu atveju klausimų nebekyla, nes joms visada galima pateikti dviejų leidinių susitarimą – sutartį arba susirašinėjimą, tuo tarpu Google reikia kiek kitokio patvirtinimo.
Rel=canonical
Prieš keletą metų Google susidūrė su šia problema, nes iki tol kopijavimo sprendimas buvo tik vienas – 301 peradresavimas. Tada jie įvedė naują standartą – rel=canonical atributą.
Puslapis, kuris publikuoja iš kitur kopijuotą turinį į <head> sritį turi pridėti tokią kodo eilutę:
<link rel=”canonical” href=”http://autoriauspuslapis.lt/originalus-turinio-puslapio-adresas/”>
Viskas atrodo panašiai kaip čia:
Taigi, jei šį straipsnį norėtumėte perpublikuoti savo tinklaraštyje ir gautumėte mūsų sutikimą, jums reiktų įrašyti tokį kodą į savo puslapį, kuriame atsidurs šio straipsnio tekstas.
<link rel=”canonical” href=”https://seo.aprasymas.lt/seo-patarimai-kaip-kopijuoti-turini-nesibaiminant-google-bausmiu/”>
Nesate programuotojai ir nežinote, kaip tai padaryti? Pasiūlysime išeitį.
Kaip įrašyti rel=canonical adresą naudojant Yoast įskiepiu
Jei savo tinklaraštyje turite WordPress sistemą, jums reikia įdiegti Yoast įskiepį. Tai vienas iš populiariausių pasaulyje SEO įskiepių tinklaraščiams.
Kai kopijuosite turinį, puslapio apačioje suraskite Yoast įrašų laukelius ir paspauskite ant nustatymų ikonėlės. Ten rasite laukelį canonical adresui. Jame įrašykite šio straipsnio adresą ir išsaugokite. Viskas, jūs oficialiai nukopijavote mūsų turinį be jokių Google bausmių ir pasekmių. Dabar Google žino, kad visą svorį iš jūsų straipsnio puslapio reikia perkelti į mūsų straipsnio puslapį. Jūsų straipsnis nebus aukščiau už mūsiškį.
Manote, kad tai nesąžininga? Ko gi jūs tikėjotės? Juk straipsniu leidome naudotis nemokamai, tai toks atlygis yra labai simboliškas. Jei ir jis per didelis ir nenorite jokių canonical nuorodų dėti į savo kodą, tada laukite Google sankcijų. Jeigu rasite kopijuotą turinį be mūsų leidimo, pasinaudosime skundų Google galimybe ir tikrai pranešime, kad nelegaliai pavogėte mūsų turinį. Aišku, iki tol galima viską sutvarkyti ir draugiškai su tuo rel=canonical. 😉
SEO agentūros nuolatos dirba su dubliuotu ir kopijuotu turiniu, todėl puikiai išmano šias plonybes.