Šaldymo kameros: ką apie jas turėtumėt žinoti?

Icon Spa 10, 2013

Šaldymo kameros ir pramoniniai šaldytuvai – daiktas, be kurio vargu ar išsiverstų logistikos įmonės, didieji prekybos centrai ir apskritai visa maisto produktų rinka. Taigi, jei seniai svajojote atsidaryti savo maisto prekių parduotuvę, reikia gerai apgalvoti kokios šaldymo sistemos jums labiausiai tinka. Tiesa, klausimas ar išsiversite be specialistų konsultacijos, tačiau štai keletas faktų apie šaldymo kameras, kuriuos turėtumėte žinoti.

Šiuolaikinės technologijos leidžia suprojektuoti ir sumontuoti įvairaus sudėtingumo ir dydžio šaldymo kameras. Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausią šaldymo kameros projektą? Visų pirma, svarbu žinoti, kad šaldymo kameros turi būti sandarios ir nepraleisti drėgmės, nes produktai gali imti gesti. Todėl šaldymo kamerų montavimui paprastai naudojamos specialios termoizoliacinės plokštės, užpildytos poliuretanu. Tai ilgaamžė medžiaga, kuriai neturi įtakos oro drėgmė. Be to, poliuretanas turi itin geras izoliacines savybes, jo neveikia dėl drėgmės galintis atsirasti pelėsis ar kiti mikroorganizmai. Tiesa, tai ne vienintelis šaldymo kamerų užpildas. Taip pat dažnai naudojamas polistirenas arba mineralinė vata. Tačiau šios medžiagos nepasižymi tokia aukšta kokybe, kadangi nėra itin atsparios drėgmei bei ne taip gerai apsaugo maisto produktus nuo šilumos.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pramoniniai šaldytuvai bei kameros turi būti tinkamai izoliuoti. Kuo storesnis sienų ir durų izoliacinis sluoksnis, tuo mažiau šilumos patenka į jų vidų. Todėl galima naudoti žemesnio galingumo šaldymo įranga, nes tinkamai izoliuotos sienos padaro pusė darbo, saugant maisto produktus. Tiesa, storesnės izoliacinės sienos yra šiek tiek brangesnės, todėl viskas priklauso nuo šaldymo proceso – kokia temperatūra turės būti palaikoma šaldymo kameroje ar šaldytuve.

Tiesa, smulkesniems maisto produktams tokiems kaip ledai, varškės sūreliai, konditerijos gaminiai gali būti laikomi ne tik šaldymo kamerose. Jų talpinimui puikiai tiks ir šaldytuvai virtinos, kadangi jie pakankamai gerai išlaiko šaltį, apsaugo produktus nuo drėgmės ir neleidžia jiems gesti. Jei šie šaldytuvai talpinami sandelyje tai ir parduotuvės ar įmonės personalui lengviau susigaudyti, kas kur yra. Kita vertus, sunku net įsivaizduoti parduotuvę, kurioje šaldytuvas virtina neegzistuotų. Jie patogūs, talpina daug produktų ir gali būti lengvai transportuojami.

Ir pabaigai… kalbant apie šaldymo kameras svarbu nepamišti grindų, jos taip pat turi būti izoliuotos. Grindims siu pakankamai mažomis apkrovomis naudojamos sustiprintos termoizoliacinės plokštės, kurios apsaugo maisto produktus nuo šilumos ir drėgmės, kurios gali patekti iš apačios. Tuo tarpu, esant didelėms apkrovoms, naudojamos pramoninės betoninės grindys, kurios užtikrina, kad šaldymo kameros savo darbą atliks kokybiškai.

Taigi, galima sakyti, kad apžvelgėme šaldymo kamerų  ir šaldytuvų pradžiamokslį, kuris turėtų padėti bent minimaliai gaudytis šaldymo sistemų pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *