Plastikiniai langai

Category:
Icon Lie 25, 2012

Plastikiniai langai – tai langai, kurių profilis gaminamas iš plastiko. Įprasta plastikinių langų komplektacija – tai stiklo paketai, apkaustai, rankenos, tarpinės, spynos ir t.t Šiuolaikiniai langų profiliai turi penkis, šešis ar net septynias oro ertmes, kurios puikiai sulaiko šilumą.

Plastikiniai langai yra vieni praktiškiausių produktų, nes jų kainos, lyginant su mediniais ir aliuminiais langais, yra ženkliai mažesnės. Tuo pačiu jie reikalauja mažiau priežiūros.

Kaip išsirinkti gerus plastikinius langus?

Pagrindiniai langų sudedamosioms dalims keliami reikalavimai yra šie:

  1. Rėmų ir varčios tvirtumas (kamerų skaičius, sienelių storis, plieno armuotės storis ir konfigūracija). Optimalus pasirinkimas 5 cm profiliai, nes 6 cm (7-8 kamerų) profiliai tik 0,1 pagerina viso lango U.
  2. Stiklo paketų šilumos laidumas ir skaidrumas. Optimalūs rodikliai: U = 1.1 ir skaidrumas 81 procentas. Oro tarpas turėtų būti su argono dujomis. Plastikinis rėmelis tik 1 ar 2 procentais pagerina viso lango šilumos laidumo koeficientą.
  3. Tarpinės – geriau juodos, nepriklijuotos ir neįpresuotos. Pilkų tarpinių garantija tik 5 metai. Įpresuotos tarpinės susilydo su plastiku. Dėl to atsiranda sandarumo problemų.

Svarbu žinoti, kad geras plastikinio lango profilio šilumines savybes lemia ne kamerų skaičius, o plastiko plotis. Kamerų skaičius gana nežymiai pagerina lango šilumines savybes.

Užsisakant langus, būtinai klauskite, ar yra apsauga, kokio ji lygio, kokie apkaustai įdėti. Apatiniuose namo aukštuose būtinai reikėtų rinktis langus su nuo įsilaužimo apsaugančia furnitūra. Dažniausiai per langus įsilaužiama ne daužant stiklus, bet iškeliant laužtuvu lango varčią fiksuojančias detales iš rėme esančių griovelių. Taip vadinamieji „grybukai“ apsaugos nuo tokio gana paprasto lango atidarymo.

Kitas dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį – teisingas plastikinio lango montavimas. Nepakanka užpildyti tarpą tarp lango ir sienos montažinėmis putomis. Būtina iš vidinės ir išorinės lango pusės tvirtinti hidroizoliacinę medžiagą. Svarbu, kad ilgesnė palangė neužstotų radiatoriaus – priešingu atveju šiluma sunkiau pasiekia apatinę lango dalį, todėl ant stiklo kaupiasi kondensatas.

Būtinai reikia teirautis, ar langas turi varčios kėlimo mechanizmą – tai svarbus elementas. Langas uždaroje pozicijoje laikosi ant vyrių ir ant varčios mechanizmo. Jei varčios mechanizmo nėra, tuomet langas pradeda pjauti rėmo apačią. Be to, jeigu langas yra apatinio atidarymo padėtyje, jis laikosi vien tik ant viršutinių vyrių. Jeigu langas 110×150 cm dydžio – jėga veikianti vyrius gana didelė. Papildomai statomi varčios mechanizmai, kurie montuojami per lango rėmo vidurį.

Plastikinių langų mikroventiliacijos sistema užtikrinama dedant specialius apkaustus. Jie reguliuoja lango uždarymo, atidarymo bei net kelių padėčių mikroventiliacijos funkciją. Papildomai užsakovo pageidavimu lange įrengiama orlaidė. Dabar siūlomos labai įvairios plastikinių langų komplektacijos – su orlaide, ar be jos.

Plastikiniai langai gali tarnauti ilgiau, kai atliekami šie paprasti veiksmai:

  1. Vėdinimas. Idealiu atveju turėtume vėdinti kambarį tris ar net keturis kartus per dieną po penkiolika minučių, ypač jeigu tai yra miegamasis. Atminkite, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai langas yra atidaromas maksimaliai, o ne paprasčiausiai atverčiamas arba paliekamas mikroventiliacijos padėtyje. Santykinis oro drėgnumas neturėtų būti daugiau kaip 30 proc. Tam, kad plastikiniai langai mažiau rasotų, reikia neužtverti karšto oro srauto patekimui ant stiklo nuo šildymo radiatorių.
  2. Langų valymas. Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į guminių stiklo tarpinių švarą. Nors jos yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, tai nereiškia kad jos nesensta, veikiamos aplinkos. Siekiant pratęsti guminių tarpinių tarnavimo laiką, reikia keletą kartų per metus jas išvalyti nuo purvo, dulkių ir patepti specialiu silikonu, skirtu guminėms tarpinėms. Tarpinės ne tik neleidžia skverbtis šalčiui, bet ir nepraleidžia vandens lyjant ar sningant. Tinkamai prižiūrint, guminės tarpinės tarnaus ženkliai ilgiau.
  3. Drenažas. Tai susikaupusios drėgmės išvedimas iš plastikinio lango profilio vidaus. Reikia periodiškai patikrinti ar neužsikimšo drenažo angos. Senesnių modelių languose jos yra iš išorinėje apatinėje lango rėmo dalyje ir paprastai uždengtos dangteliais. Paskutinėse modeliuose jos yra virš lauko palangių.
  4. Lango varstymo mechanizmas.  Norint, kad jis ilgai tarnautų, reikia jį tinkamai prižiūrėti, reguliariai patepti judančias mechanizmo dalis alyva, neturinčia rūgščių ir dervų.

Kruopščiai juos prižiūrint plastikiniai langai  Jums tarnaus ženkliai ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *