Medinės durys Vilniuje: ką turime žinoti prieš užsisakydami?

Category:
Icon Rgp 31, 2015

durys VilniujeDurys yra esminis interjero ir eksterjero kūrimo elementas, lemiantis bendrąją būsto estetiką, saugumą ir komfortą. Durys Vilniuje stebina savo pasirinkimo galimybėmis: galime užsakyti įvairių išmatavimų, skirtingo dizaino ir unikalių spalvų duris, derančias tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Vienas populiariausių sprendimų – medinės durys. Nuo seniausių laikų medis buvo siejamas su jaukiais namais, patikimumu ir ilgaamžiškumu.

Nors medinės durys žavi savo subtilia elegancija, vis dėlto ekspertai tvirtina, kad šis sprendimas – ne kiekvienam. Vienas didžiausių sunkumų yra nuolatinė durų priežiūra. Kaip ir bet kokie kiti medžio gaminiai, taip ir medinės durys, reikalauja atnaujinimo ir restauracijos darbų. Be to, daliai produkcijos būtinos lakavimo ir medienos impregnavimo užduotys. Siekdami padėti priimti racionaliausią sprendimą, pateikiame trumpą medinių durų charakteristiką.

Medinių durų privalumai

Vienas svarbiausių medžio privalumų yra jo estetika. Medinės durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose gali būti gaminamos, remiantis individualiais klientų užsakymais, todėl atitiks net ir išrankiausio pirkėjo poreikius. Durys gali būti pritaikytos prie individualaus namų dizaino, interjero ir eksterjero sprendimų.

Kalbėdami apie medinių durų privalumus, privalome kalbėti apie natūralumo svarbą. Medžio konstrukcijos namams suteikia jaukumo ir šilumos. Tokios durys tampa esminiu patalpos akcentu, alsuojančiu gyvybe ir meile. Galiausiai, medžio konstrukcijos yra itin tvirtos ir ilgaamžės, puikiai sulaiko šilumą ir patikimai izoliuoja garsą.

Medžio durys gali būti gaminamos iš įvairių rūšių medienos, tačiau populiariausias pasirinkimas – ąžuolo, beržo, pušies, bambuko, drebulės, buko durys. Minėtasis sprendimas užtikrina durų eksploatacijos ilgaamžiškumą ir tvarumą. Tiesa, kaip ir minėjome, siekiant pageidaujamo rezultato, būtina skirti laiko durų priežiūrai ir atnaujinimo darbams.

Medinių durų trūkumai

Kad ir kaip prieštaringai tai skambėtų, didžiausias medinių durų trūkumas yra jų natūralumas. Praktiškai visos durys Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste, kurių gamybai naudojami nenatūralūs produktai, užtikrina formos stabilumą. Tuo tarpu medžio konstrukcijos, bėgant laikui, gali keisti savo formą, pvz., pakrypti ar išbrinkti. Vienintelė priemonė, užtikrinanti efektyvią apsaugą, yra nuolatinė durų priežiūra ir reguliarūs medžio konstrukcijų valymo darbai. Dar vienas trūkumas – durų keliamas triukšmas. Medžio konstrukcijos gali pradėti girgždėti. Kovai su minėtuoju trūkumu reikalingos specialios medinių durų priežiūros priemonės. Galiausiai, negalima pamiršti ir kainos – medinės durys yra gana brangus sprendimas, reikalaujantis nuolatinių investicijų.

Priimdami galutinį sprendimą, netingėkite pasikonsultuoti su pardavėju ir pasidomėti jums patikusių durų charakteristika – šiuolaikinių durų gamybai pritaikomi naujausi mokslo laimėjimai, todėl tokių konstrukcijų priežiūra yra minimali ir nesudėtinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *