Kodėl svarbu nuomotis kokybiškas baidares?

Category:
Icon Sau 15, 2018

baidaresJei nusprendėte planuoti išvyką baidarėmis, nepamirškite, kad svarbu ne tik išsirinkti jūsų ir jūsų draugų poreikius atitinkantį maršrutą, bet ir nuomotis kokybiškas baidares, kurios leis mėgautis visais plaukimo privalumais, užtikrins patogų laivelio valdymą ir dovanos nepamirštamų įspūdžių. Ir priešingai – jei pasirinksite nekokybiškas, seno modelio, nepatogias baidares, visos kelionės metu jausite stresą, be to, kur kas greičiau pavargsite, kadangi tokią baidarę bus sunku valdyti.

Pirmieji planavimo žingsniai

Nusprendę pailsėti ir pradėję galvoti apie kelių dienų išvyką su draugais ar šeimos nariais, visų pirma turite nuspręsti, kada ketinate leistis į žygį. Jei galvojate apie plaukimą šiltuoju metų laiku, kelionės laiką verta pradėti planuoti likus keliems mėnesiams iki suplanuoto žygio, kadangi, gali būti, kad atidėliodami neteksite galimybės išsinuomoti baidarių pasirinktą dieną ar valandą – tai itin populiarus išvykų metas, kuomet baidarės užsakomos gerokai anksčiau laiko. Tiesa, praktika rodo, kad sparčiai populiarėja ir plaukimai orams atvėsus, todėl net ir tuo atveju, jei norite plaukti žiemos metu, grožėdamiesi balta skraiste pasidengusia Lietuvos gamta, rezervarcijos taip pat nereikėtų palikti paskutinėms dienoms, ypač tuomet, jei norite nuomoti ne tik baidares, bet ir nakvynės namukus.

Kitas klausimas – koki marsruta pasirinkti? Šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į savo ir savo kolegų, draugų ar šeimos narių poreikius. Vieni pirmenybę skiria sudėtingiems ir sunkiems maršrutams, kurie reikalauja gana daug ištvermės ir jėgų, kiti renkasi lengvesnius plaukimus, daugiau dėmesio skirdami aplinkos stebėjimui ir maloniam laisvalaikiui su mylimais žmonėmis.

Kodėl svarbu įvertinti baidarių kokybę?

Nepriklausomai nuo to, kada ir kokia upe ketinate plaukti, labai svarbu rinktis kokybiškas, tvirto pagrindo, lengvas ir manevringas baidares, su kuriomis jausitės maksimaliai patogiai ir saugiai. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, kad kokybiškų baidarių nuoma gali pareikalauti kiek didesnių išlaidų, tačiau šios tikrai atsipirks – irkluodami tokį laivelį kur kas lengviau valdysite situaciją, paprasčiau įveiksite posūkius, nepatirsite didesnių sunkumų tuomet, jei baidarę reikės pernešti per seklumą. Galiausiai, kokybiškos baidarės valdymas nereikalaus tiek fizinių jėgų, todėl mažiau pavargsite ir galėsite mėgautis visais kelionės malonumais. Nuomotis kokybišką baidarę ypatingai svarbu tuomet, jei plaukimo srityje esate naujokai. Kitaip sakant, būtinai pasikalbėkite su baidarių nuomotojais ir pasidomėkite, kokios baidarės jums siūlomos ir kokias pasirinkimo galimybes turite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *