Kasos aparatas – neatsiejama pardavimų įranga

Category:
Icon Spa 11, 2016

kasos aparatasKasos aparatas – tai prietaisas, kuriuo registruojamos prekių ar paslaugų pardavėjo įplaukos. Aparatas turi būti registruotas Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, priklausomai nuo jo įrengimo vietos. Pasikeitus kasos aparato savininkui, perregistruojamas ir pats aparatas. Kiekvienas kasos aparatas turi techninį pasą, kuris saugomas ir pildomas visą laiką įsigijus šį aparatą iki jo utilizavimo. Be to, naudojant kasos aparatą, pildomas ir jo operacijų žurnalas, kuriame turi būti kiekvienos darbo dienos ir kalendorinio mėnesio ataskaitos. Kasos aparatus pardavimo vietose įrengti, paruošti juos darbui, taip pat juos prižiūrėti ir remontuoti gali tik sertifikuotos įmonės bei asmenys. Visa kasos aparatų įrengimo ir naudojimo tvarka yra išdėstyta „Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše“, kurį patvirtino Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Mūsų dienomis nė viena prekybos vieta neišsiverčia be kasos aparato: tiek didžiulės parduotuvės, tiek daržovių ar suvenyrų kioskeliai ir pan. Netgi turguose yra naudojami šie aparatai. Kadangi jie taip plačiai naudojami, tai yra nuolat tobulinami, pritaikant naujausias technologijas, plėtojant jų funkcionalumą, atsižvelgiama netgi į tai, kad jų dizainas atitiktų šiuolaikines tendencijas. Kaipgi reikėtų pasirinkti kasos aparatą?

Jeigu jūs valdote kavinę, tai kasos aparatas šiai įstaigai, žinoma, skirsis nuo smulkiųjų prekiautojų naudojamo nedidelėje krautuvėlėje ar turguje. Dar kitokį aparatą rinksitės tada, jeigu jūsų prekybos vietoje aptarnaujami dideli klientų srautai. Pavyzdžiui, tokiose kavinėse ar restoranuose, dideliuose prekybos centruose, dažnai įrengiama POS sistema. Tokioje sistemoje sujungiamas kompiuteris, fiskalinio čekio spausdintuvas ir daugybė kitų funkcijų. Šių aparatų pagalba atliekama ir įmonės apskaita, nes jie gali būti suderinti su buhalterinėmis programomis. Be to, tokiose sistemose gali būti integruotos svarstyklės, banko kortelių skaitytuvai ir visos kitos funkcijos, kurios užtikrina, kad personalo darbas vyktų sklandžiai, o klientas būtų aptarnaujamas efektyviai.

Tad rinkdamiesi kasos aparatą, įvertinkite savo pardavimus ir prekybos vietoje atliekamas ar jums reikalingas funkcijas, atsižvelkite į savo įmonės veiklos pobūdį: ar didelis kvitų skaičius, ar didelė apyvarta ir t. t. Rinkdamiesi aparatą būtinai atkreipkite dėmesį, kur jis yra surinktas, ar jo detalės nėra gamintos Kinijoje ir pan. Be to, pirkdami kasos aparatą, visuomet apsvarstykite galimybę kartu sudaryti ir jo priežiūros sutartį, nes tokiu atveju paprastai klientams teikiamos nemokamos konsultacijos, remonto pirmumo teisė ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *