Kam reikalingi vandens minkštinimo filtrai

Category:
Icon Lie 5, 2021

Vanduo – tai gyvybės ir išlikimo šaltinis. Ilgai netversime neišgėrę stiklinės vandens nei mes, nei mūsų augintiniai, augalėliai ar kitos gyvos būtybės. Juk taip ir darome. Vandenį geriame ir kitaip naudojame labai dažnai. Bet retai susimąstome, kokia jo kokybė ir kitaip jį naudojame. Puiku, jei gyvename bute ir mums yra tiekiamas miesto vanduo, prieigos į butą į užtikrintos, kad vanduo būtų kokybiškas ir atitiktų standartus, bet pvz. gyvenant name turite labiau pasirūpinti vandens kokybe. Vienas iš to niaunsų – vandens minkštinimo filtrai. Patį pavadinimą tikriausiai teko girdėti ne kartą, tačiau galime labiau pasigilinti kas tai, ir galbūt jie bus reikalingi jums buityje.

 

Vanduo gali būti tiek minkštas, tiek kietas. Šią jo savybę lemia magnio ir kalcio jonų koncentracija. Dažnai džiaugiamės ir greitai pajuntame, kaip malonu naudoti ir gerti minkštą vandenį. Tarkim, jei plausime rankas su kietu vandeniu ir muilu, susidarys apnašos, liekančios ant mūsų odos. Pasikeitus jos Ph, oda susierzina ir gali kilti infekcija. Dar svarbu, kad skalbiant kietu vandeniu apnašos gali likti ant drabužių ir apskritai santechnikos. Taip, taip, tos dėmės, kurias galite pamatyti “plika akimi” ant santechnikos ir indų – kieto vandens kaltininkai. Toks vanduo tampa nebeskanus gerti. Pasikeičia vandens skonis, nes keičiasi vandens cheminė sudėtis. Vandens minkštinimo procesas yra pagrįstas jonų kaitos vandenyje principu. Iš vandens yra šalinami kalcio ir magnio jonai, kurie ir sudaro vandens kietumą.

 

Kietas vanduo kenkia turimai namų įrangai. Tampa net nebemalonu naudoti virdulį, kurio kalkėtas vidus ar atsukti nuolat kalkėmis apėjusį vandens čiaupą. Ir dar pasakysime ne visiems žinomą faktą, kaip vandens minkštinimo filtrai gali padėti sumažinti šildymo sąnaudotas. Jų dėka vanduo yra suminkštinamas, todėl šildymo elementai tampa geresniais laidininkais. Mūsų kraštuose šildymas trunka nemažą metų laiko dalį, todėl galėsite pastebėti ir mažesnes šildymo sąnaudas.

 

Gaila, bet Lietuvoje beveik visas vanduo yra labai kietas arba kietas. Jeigu pasitikslinant cheminę sudėtį, tai jei bendrasis vandens kietumas yra mažesnis negu 4 miliekvivalentai litre (mekv/L), toks vanduo laikomas minkštu. Kai vandens bendrojo kietumo vertė yra 4 – 8 mekv/L ribose, jis jau yra vidutinio kietumo. Kai ši vertė yra didesnė negu 8 mekv/L, vanduo laikomas kietu ir kai ši vertė viršija 10 mekv/L, vanduo laikomas labai kietu. Tad norėdami vartojamą vandenį suminkštinti rinkitės vandens minkštinimo filtrus.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *