Kada būtinas automobilių stiklų keitimas?

Icon Bal 26, 2018

Automobilio stiklai reikalingi ne tik estetikai. Jie turi būti tvirti ir atsparūs, kad užtikrintų kelionės komfortą ir keleivių saugumą. Deja, kelyje pasitaikantys įvairūs neplanuoti nutikimai – nuo į priekinį langą atsitrenkusio akmenuko iki avarijos – gali lemti stiklo įtrūkimus, skilimus. Ekspertai atsako: kada pažeistą stiklą dar verta remontuoti, o kada automobilių stiklai turi būti keičiami? Automobilių stiklų keitimas nėra paprastas procesas, todėl viską reikia gerai suplanuoti.

Stiklas keičiamas ne visada

Dažniausiai pasitaikantys, nedideli priekinio automobilio stiklo pažeidimai būna kelių pagrindinių formų: įtrūkimai, skilimai ar įdaužos. Jų atsiradimo priežastys gali būti įvairios: ne tik mechaniniai stiklo pažeidimai, bet ir temperatūros svyravimai karštomis vasaros dienomis ar žvarbią žiemą. Specialistų teigimu, jeigu pažeidimai nedideli, lokalūs, priekinio stiklo keisti tikriausiai nereikės. Įtrūkimai gali būti šalinami ir remontuojami.

Vis dėlto, tam tikri veiksniai lemia stambius priekinio stiklo pažeidimus. Tai – eismo įvykis kelyje arba vagišių įsilaužimas į automobilį. Tokiais atvejais dažniausiai stipriai paveikiamas visas priekinis stiklas. Dėl keitimo galutinį sprendimą priimą autoserviso specialistai, tačiau būtina įvertinti šiuos veiksnius:

  • Pažeidimo dydis. Tai pirmasis kriterijus, kuris vertinamas planuojant stiklo remontą arba keitimą. Nuo žalos dydžio priklauso, ar padarytą pažeidimą įmanoma pataisyti. Paprastai įdaužas, kurių skersmuo iki 2,5 cm bei įtrūkimus, kurių ilgis – iki 7-8 cm, galima gana nesudėtingai pataisyti, išsaugant automobilio stiklą.
  • Pažeidimo gylis. Net jei įtrūkimas neatrodo labai rimtas savo dydžiu, būtina įvertinti, koks žalos gylis stikle. Jei pažeidimas prasiskverbė ne tik per išorinį, bet ir per vidinį stiklo sluoksnį, tokį priekinį stiklą bus labai sunku pataisyti: tokiu atveju automobilių stiklai keičiami.
  • Pažeidimo vieta. Priekinis stiklas yra atsakingas net už iki 60 proc. konstrukcijos patvarumo. Tai itin aktualu nutikus nelaimei (pvz., transporto priemonei apvirtus). Jeigu stiklo skilimas tęsiasi iki lango išorinės briaunos, yra tikimybė, kad buvo paveiktas automobilio stiklo vientisumas. Tai silpnina visos konstrukcijos tvirtumą, todėl tokį stiklą reikia keisti nauju.

Automobilių stiklai turi būti keičiami efektyviai ir kokybiškai. Jei kyla klausimų, verta pasikonsultuoti su automobilių serviso profesionalais. Specialistai atliks nuodugnią apžiūrą, įvertins stiklo remonto galimybę ir pasiūlys efektyvią išeitį Jūsų situacijai išspręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *