Fotografuoti galima išmokti vos per 1,5 mėnesio

Icon Geg 10, 2015

fotografavimo kursaiKartais fotografai išgirsta keistų klausimų. Vienas jų – per kiek laiko galima išmokti fotografuoti? Atsakymai būna patys įvairiausi: per dieną, per savaitę, per mėnesį, metus… Koks teisingas?

Fotografijos kursų dėstytojas Aleksandr Reznik sako drąsiai: fotografuoti galite išmokti per 1,5 mėnesio, mokantis po 3 valandas kartą per savaitę. Tiek laiko trunka fotografavimo kursai, kuriuos jis veda. Kiti dėstytojai taip pat gali paminėti 1-2 mėnesių laikotarpį. Jie savo srities profesionalai, tad puikiai žino, kaip išmokti.

Foto kursai trunka pusantro mėnesio, bet per juos išmokstama ne tik fotografuoti. Labai svarbu susipažinti su pagrindinėmis fotografavimo technikomis ir išmokti padaryti panoramines nuotraukas, fotografuoti naktį ar esant prastam matomumui, puikiai įamžinti judančius daiktus, išryškinti tam tikrus daiktus, esančius arčiau arba toliau. Aišku, labai svarbu suorganizuoti fotosesiją. Čia reikia ne tik gebėjimo fotografuoti, bet ir turėti fantazijos. Atsigulus, atsistojus, pašokus į orą – tai tik kelios populiariausios fotografavimo pozos, kurias įvaldyti būtina jau ne kursų metu, o po jų. Jei po teorinės medžiagos nebus jokios praktikos – jūsų mokslai niekam verti. Čia panašu į kalbos mokymąsi – jei nenaudojate aktyviai, ją iš karto užmirštate.

Fotografuoti neužtenka, reikia išmokti ir retušuoti nuotraukas, jas padidinti, sumažinti, paryškinti, pridėti tam tikrą efektą, pažaisti su šviesos intensyvumu, kai kuriomis spalvomis. Taip paruošta nuotrauka atrodys puikiai ne tik kompiuterio ekrane, bet ir atspausdinus didesniu formatu ir pasikabinus ant sienos. Photoshop triukams laiko mažai, tad niekas nežaidžia su blizgučiais ir gėlytėmis – dirbama tik su pačios nuotraukos paruošimu ir tam tikrų dalykų retušavimu – nuimamas „raudonų akių“ efektas, galbūt „padažomos“ lūpos, panaikinama dėmelė ant rūbų, spuogas ant veido ir t.t. Tokiu būdu naujai iškeptas fotografas-mėgėjas (iki profesionalo dar toli…) gali ne tik nufotografuoti, bet ir paruošti nuotraukas. Aišku, reikia įdėti daug darbo laisvu metu po kursų. Namuose ar darbe bandyti dirbti su nuotraukomis, pasikartoti gautas žinias ir viską pritaikyti praktikoje tol, kol tai netaps įprastu refleksu, tokiu kaip atsiliepti telefonu perbraukiant ekraną ar nuspausti fotoaparato mygtuką.

Fotografijos kursai – naudinga veikla visiems, kam patinka fotografuoti ne išmaniuoju telefonu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *