Dujiniai lauko židiniai: kaip pasirinkti?

Category:
Icon Bir 12, 2020

Lietuvoje vis labiau populiarėja dujiniai lauko židiniai, pasižymintys plačiu privalumų spektru. Šie židiniai rekomenduojami žmonėms, kurie ieško maksimalaus komforto ir nenori apsikrauti malkomis. Be to, nuolatos tobulėjančios židinių gamybos technologijos leidžia rinktis iš itin plačių dizaino galimybių ir lauko židinius pritaikyti prie įvairių aplinkos sprendimų.

 

Kaip atrodo šiuolaikiniai dujiniai židiniai ir kaip nesuklysti perkant?

Praktika rodo, kad daugelis žmonių klaidingai mano, kad dujiniai židiniai yra nedailūs, nepatogūs ir negali suteikti komforto. Toks požiūris iš esmės klaidingas. Šiuolaikiniai dujiniai židiniai išsiskiria itin plačiomis dizaino galimybėmis, todėl tampa pagrindiniu traukos objektu, prie kurio gera pasibūti su šeima ar draugų kompanija. Modernūs dujiniai židiniai yra ne tik patogūs naudoti, bet ir džiugina akis malonia liepsna, aplink save sukuria jaukią ir komfortišką aplinką.

Augant dujinių židinių populiarumui vis dagiau gamintojų ima siūlyti savo gaminius. Vis dėlto, ekspertai primena, kad neretai pigūs židiniai negali užtikrinti tos kokybės, kurios tikėtumėtės. Taip yra dėl to, kad kai kurios įmonės, kurios specializuojasi kitoje srityje, pvz., gamina malkomis kūrenamus židinius, siekdamos prisitaikyti prie rinkos pokyčių, ima siūlyti ir dujinius židinius, tačiau gamybos eigoje jiems pritrūksta reikalingos patirties, todėl vėliau gali kilti problemų, ypač dėl garantijos teikimo ir techninio aptarnavimo.

 

Koks dujinis židinys jums reikalingas?

Renkantis dujinį lauko židinį svarbu nuspręsti, kam šis židinys bus naudojamas. Ar norite, kad židinys būtų naudojamas maisto kepimui, ar didžiausią dėmesį skiriate komfortui ir estetikai? Židinys gali būti naudojamas tiek maistui, tiek vakaro apšvietimui, tiek šilumai, tiek jaukumui kieme sukurti.

Jei židinį ketinate naudoti maisto gamybai, lauko židiniai su dujomis yra vertinami dėl to, kad, lyginant su malkomis kūrenamais židiniais, jie yra saugesni ir švaresni, neskleidžia dujų, nesudaro pelenų ar žarijų, tačiau norint pastatyti tokį židinį reikės atsivesti dujas ir kviestis pagalbon specialistą. Visai kas kitą, jei dujinį židinį lauke ketinate naudoti estetikai ir aplinkos puošimui – šiuolaikiniai dujiniai židiniai yra itin lengvai įrengiami, o jų dizaino sprendimai puikiai tiks tiek klasikos, tiek modernizmo mėgėjams.

 

Modernūs dujiniai lauko židiniai, stebinantys savo dizaino sprendimais

Modernūs dujas naudojantys lauko židiniai gali būti kūrenami gamtinėmis arba suskystintomis dujomis. Paprastai tokie židiniai turi panoraminį stiklą iš keturių pusių, kuris apsaugo ugnį nuo vėjo. Židinių korpusas gali būti įvairaus dydžio, formos ir spalvų, kad derėtų prie kitų aplinkos elementų. Toks židinys skleidžia švelnią liepsną, maloniai šildo ir traukia aplinkinių dėmesį savo elegancija. Dar vienas privalumas, – lengvas ir patogus židinio įjungimas ir išjungimas, galimybė reguliuoti ugnies liepsną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *