Automobilių nuoma: ką reikėtų žinoti?

Icon Vas 9, 2015

automobilių nuomaIeškote automobilio savaitgaliui, savaitei, o gal ir visam mėnesiui? Neturintiems savo transporto priemonės, o mėgstantiems keliauti patogiai ir saugiai – geriausia idėja – automobilių nuoma. Tai puiki paslauga bet kuriame Lietuvos mieste bet kokiu oru ir bet kokiu metų laiku. Tačiau automobiliu nuoma užsiimantys verslininkai pastebi, jog dažnai klientai ateina patys nesuprasdami, ko jiems reikia ir kaip vyksta nuoma. Tad jei Jums taip pat aktualu išsinuomoti automobilį, yra keli dalykai, kuriais Jums reikėtų pasirūpinti.

Automobilio pasirinkimas

Pirmiausia prieš nuomojant automobilį, reikėtų patiems žinoti, kokios markės ir tipo automobilis Jums reikalingas. Jeigu keliauti į kitą miestą dviese arba vienas, greičiausiai Jums pravers nedidelis sedano klasės automobilis. Geriausiai rinktis patikimus gamintojus ir ne per daug senų gamybos metų. Jei norite pasivažinėti mieste ir turite nemažai reikalų, Jums pravers nedidelis automobilis, pritaikytas miestui, manevringas ir neeikvojantis daug kuro. Tuo tarpu keliaujantiems kiek toliau ir mėgstantiems laisvalaikį leisti su visa šeima, pravers nedidelis autobusiukas, kur visi tilpsite ir dar atsiras vietos bagažui.

Registracijos peripetijos

Dažniausiai automobilių nuoma nevyksta labai greitai ir nereikėtų tikėtis, kad vos paskambinus gausite norimą automobilį. Dažniausiai pirmiausia nuomos punkte reikia rezervuoti norimą automobilį, o jį paimti galite sutartu laiku. Todėl geriausiai ieškoti nuomos punkto ne tą pačią dieną, kai automobilis jau reikalingas, o bent šiek tiek prieš tai, kad neįvyktų nepatogumų ar neliktumėte be norimo automobilio.

Draudimo reikalai

Labai svarbus dalykas nuomojantis automobilį, apie kurį Jums būtinai reikia pasikalbėti su nuomos punkto darbuotoju – automobilio draudimas. Kaip žinia, Lietuvoje esama įvairaus plauko draudimo rūšių, todėl gali pasitaikyti, kad būtent Jūsų norimas automobilis apdraustas Jums ne itin palankioms sąlygomis. Pasirūpinkite, kad automobilio draudime būtų nurodyta, jog automobilį gali vairuoti Jūsų amžiaus ir stažo vairuotojas. Taip išvengsite nemalonumų nelaimės atveju.

Nenumatyti atvejai

Automobilių nuoma – rimtas dalykas, todėl labai svarbu pagalvoti apie įvairius scenarijus. Automobilis gali sugesti ar susiklostyti kitos neplanuotos aplinkybės. Todėl geriau iš anksto sužinoti, kur Jums reikėtų kreiptis tokiais atvejais. Gal avarijos ar gedimo atveju galite tuojau pat išsikviesti nuomos punkto pagalbą? Pasiteiraukite, tokios žinios tikrai pravers.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *