Veterinarijos klinika pataria: kaip prižiūrėti šuns dantis?

veterinarijos klinikaSkeptikai turbūt pasakys, kad šunys šimtus metų išgyveno be dantų šepetėlių ir specialios burnos higienos, tačiau šiandien realybė yra tokia, kad net 80 proc. mūsų keturkojų draugų, sulaukusių trijų metų, kenčia nuo dantų ligų. Viena veterinarijos klinika teigia, kad tokią statistiką lemia ne tik pakitęs ėdalas, kuris tapo minkštesnis, neatsakingas veisėjų požiūris, bet ir šeimininkų abejingumas ar netinkamas požiūris į šuns gerovę. Šuns nasrus būtina prižiūrėti kuo dažniau, nes geriausius žmogaus draugus taip pat gali kamuoti ėduonis, dantenų ir dantų ligos, lėtinis skausmas ir t.t. Taigi, nederėtų laukti, kada pastebėsite šuns dantyje skylutę, jo nasrus būtina prižiūrėti reguliariai.

Tinkamas ėdalas ir kramtalai gali padėti jūsų šunų dantims

Norint tinkamai prižiūrėti šuns dantis, veterinarijos klinika visai nebūtina, tai galite padaryti ir patys namuose. Visų pirma, turėtumėte žinoti, kad šunys, priešingai nei žmonės, nevirškina angliavandenių burnoje, todėl per didelis jų kiekis jūsų augintinio mitybos racione skatina dantų akmenų formavimąsi, todėl sausas maistas yra žymiai geriau už košes ar minkštą ėdalą. Tad, reguliariai palepinkite savo keturkojį draugą specialiais „traškučiais“ ar nesmulkintais žalios mėsos gabaliukais, kurie yra ne tik gardūs, bet ir nuvalo dantų apnašas.

Šunų dantys ypač stiprūs, jie nesunkiai sudoroja kaulus, tačiau šiuo skanėstu vertėtų nepiktnaudžiauti, ypač tada, jei namuose yra jaunas ar jau garbingo amžiaus sulaukęs šuo, kadangi jis gali nusilaužti dantis. Subalansuota ir vitaminais praturtinta mityba yra labai svarbi jūsų šuns sveikatai ir gerovei, todėl pasistenkite, kad ji būtų praturtinta vitaminais ir mineralais, ypač kalciu.

Dantų šepetėlis būtinas ir šunims

Šunims tikrai nereikia valyti nasrų du kartus per dieną, pakanka 2-3 trijų kartų per savaitę, viskas priklauso nuo šuns veislės: didesni šunys rečiau susiduria su dantų problemomis, todėl jie reikalauja mažiau priežiūros, tuo tarpu, mažesniems šunims dantų valymas turi tapti ritualu.

Specialių dantų šepetėlių ir dantų pastų nesunkiai galima įsigyti veterinarijos vaistinėje ar klinikoj. Idealu, jei šuo nuo vaikystės yra pripratintas prie dantų valymo, jei ne, kelis kartus gali būti neramus. Visgi, jei šuo nepasiduoda ir pamatęs nasrų higienos reikmenis, sprunka į kitą kambarį, vertėtų kreiptis į profesionalus. Veterinarijos klinika visada pasiūlys geriausias priemones ir įrankius, užtikrinančius jūsų šuns gerovę. Pavyzdžiui, šuns dantų pastos gali būti įvairių skonių: paukštienos, kumpio, riešutų sviesto ir pan. Tad, net ir išrankiausias augintinis ras tai, kas jam patiks.

Beje, atminkite, kad šuns dantys valomi iš viršaus į apačią, tačiau jei bijote, kad viską atliekate netaisyklingai, kreipkitės į savo veterinarą, kuris parodys, kaip tinkamai išvalyti šuns dantis.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *