Vaikų ugdymas
Vaikų auklėjimas yra darbas, sunkus darbas, kuriame rezultatų reikia laukti itin ilgai. Įsivaizduokite, jei vaikas būtų verslas, ar turėtumėte kantrybės 20 metų dirbti be atlygio, nuolatos stresinėje situacijoje ir be jokių ilgesnių atostogų? Sunkokas užsiėmimas, tačiau žmonės ryžtasi didžiausiam gyvenimo iššūkiui – išauginti dorą ir sąžiningą visuomenės narį, kuris savo veiksmais nedarytų gėdos tėvams ir savo bendruomenei.
Jei gražiai elgtis galima išmokyti skiriant daugiau dėmesio įvairių sugebėjimų ugdymui, tai yra viena sritis, kuri be galo rizikinga. Kaip išmokyti vaikus tinkamai elgtis su pinigais? Kaip jiems paaiškinti pagrindines finansines tiesas ir principus. 7 klasėje juos pradeda mokyti apie tai, bet pinigai vaiko gyvenime pasirodo jau nuo 2 metų, kai seneliai ar tėvai padovanoja taupyklę ir įmeta į ją pirmuosius pinigėlius. 3-4 metų vaikas jau bando skaičiuoti iki 5 o vėliau iki dešimties. Jau įdomu, kas parašyta ant tų sukauptų pinigėlių, kodėl vieni sunkesni, kiti lengvesni, o treti iš vis popierėliai, kuriuos visai smagu būtų sukarpyti…
Finansinis vaikų ugdymas prasideda tada, kai vaikas pradeda skaičiuoti. Iki tol jis yra tik vežiojamas po parduotuvę ir bandoma paaiškinti, kad ne viską, ką jis mato, tėvai gali duoti. Parduotuvė vėliau tampa tikru išbandymu tiek vaikams, tiek tėvams, tiek aplinkiniams. Vaikai mato tiek daug dalykų, kurių iš karto nori. Vaikai mato nuolatos besiožiuojantį vaiką, kuris nežino, ko nori ir nesupranta, kad viskas kainuoja pinigus. O aplinkiniai mato tėvus, kurie nesusitvarko su savo vaikais ir nemoka paaiškinti, kad viskas kainuoja pinigus…
Vaikų ugdymas pažinti pinigų pasaulį yra sudėtingas ir ilgalaikis procesas, kuriame reikia ir tobulintis ir gilinti žinias. Tam reikalui galima susirasti nemažai straipsnių internete, arba paskaityti knygą „Tėvai, vaikai ir pinigai: kaip mokyti vaikus elgtis su pinigais“. Ši knyga pateikia nemažai vertingų patarimų, kaip vaikams paaiškinti ne tik kiek kas kainuoja, bet ir kas yra atlyginimas, paskola, motyvacija, palūkanos ir kiti kasdieniniame gyvenime dažnai pasitaikantys piniginiai reikalai, aplink kuriuos sukasi pasaulis.
Daugiau apie knygą galite pasiskaityti internete VaikaiIrPinigai.lt.