Kaip atsakingai naudotis žoliapjove, kad ji tarnautų ilgai?
Liaudies išmintis byloja – ką darai, daryk gerai. Šis posakis galioja ne tik kalbant apie darbo užduotis, bet ir kasdienius užsiėmimus bei technikos naudojimą. Vejos priežiūra naudojantis žoliapjove – ne išimtis. Net ir pjaunant žolę reikia laikytis kai kurių rekomendacijų, kad rezultatas būtų džiuginantis, o žoliapjovė tarnautų ne vienerius metus. Su šiomis rekomendacijomis jus ir supažindinsime.
Pjaudami žolę venkite akmenų
Viena iš pagrindinių taisyklių, kurios privalu laikytis – pjaunant žolę vengti akmenų ar kietų buitinių daiktų. Akmenų užkliudymas yra viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurios sulinksta ar lūžta žoliapjovių peiliai ar trimerių galvutės. Jei teritorijoje, kurią norite pjauti yra stambių akmenų, juos reikia patraukti ir naudotis žoliapjove tik tada, kai teritorijoje yra tik žolė.
Nebraukite žoliapjove arti žemės
Nors ir kaip norisi, kad namų kieme liktų kuo trumpesnė žolytė, pjaudami ją trimeriu nebraukite labai arti žemės. Didesnis žemės kiekis, patekęs į trimerį gali patekti į pagrindinį mechanizmą ir sugadinti jį nepataisomai, jau nekalbant apie tai, kad žoliapjovių peiliai labiausiai atšimpa būtent nuo žolės pjovimo kartu su žeme.
Naudokite specialius priedus pjaudami prie asfalto bortelių
Specialios rekomendacijos galioja pjaunant žolę prie šaligatvio bortelių ar kitų asfalto konstrukcijų. Žolė arti jų pjaunama naudojant pjovimo galvas. Jos leidžia lengviau pasiekti tokias vietas bei nesukelia sugadinimo pavojaus, kaip pjaunant su žoliapjovių peiliais.
Žoliapjovę naudokite tik pagal paskirtį
Jei manote, kad iš bėdos trimerį su freza galima naudoti nedidelio rąsto pjovimui, labai klystate. Taip sugadinami ne tik žoliapjovių peiliai, bet ir pati technika. Žoliapjovė gali būti naudojama daugiausiai smulkiems krūmeliams, bet ne rąstų, medžių kamienų ar lentų pjovimui.
Žoliapjovės ilgaamžiškumui įtakos turi ir tai, kur ji laikoma ne sezono metu – rudenį ir žiemą. Svarbiausia, kad nenaudojama žoliapjovė būtų laikoma sausoje patalpoje. Tam tinka garažas, sandėliukas, rūsys ar kita uždara patalpa. Baigiant žoliapjovės naudojimo sezoną nepamirškite jos išvalyti, sutepti tepimo taškus, patikrinti greičio/ stabdymo mechanizmo ir saugiai palikti iki kito sezono tik tvarkingą žoliapjovę.