Drabužių valymas
Kaip žinia kiekvienas žmogus, kuris dažnai pats valo drabužius, nori, kad jie gerai atrodytų, būtų švarūs ir nebūtų užblukę po kiekvieno valymo ar plovimo. Tačiau ne visuomet pavyksta pasiekti norimo rezultato ne tik dėl blogo valymo priemonių pasirinkimo, bet blogai pasirinkto valymo. Jei norite tinkamai išvalyti drabužius, reikia vadovautis keletą patarimų.
Pavyzdžiui vyriškus kostiumus ir žieminius paltus galima valyti minkštu šepečiu, tokiu būdu bus išvalomos siūlės ir klostės. Ant drabužių paliktas dulkių ir lietaus dėmes galima išvalyti naudojant suvilgytą šluostę mažos koncentracijos amoniako tirpale, kurio sudėtis yra vienas arba du šaukštai amoniaku ir vienas litras vandens.
Vilnonio švarko apykakle nuo dulkių ar prakaito galite apsaugoti, jeigu ištrinsite juos su perpjauta žalia bulve ir tada nuvalysite vilnonio švarko apykaklę su drėgna šluoste, o vėliau ir su sausa šluoste. Kaip žinia greičiausiai susitepa drabužių apykaklės, rankogaliai bei vietos prie kišenių. Tas vietas reikėtų pavalyti su amoniako ir valgomosios druskos tirpalo, kurio sudėtis yra vienas šaukštas amonioko ir druskos bei trys šaukštai vandens. Tada šį tirpalą reikėtų gerai išmaišyti ir su juo įtrinti suteptas vietas, tokias kaip apykaklė. Sekantis žingsnis būtų perbraugti su šepečiu, kuris yra yra sudrėkintas rūgštintu vandeniu. Jeigu ketinate valyti daug drabužių, tai kiekis gali būti ir didesnis, svarbu išlaikyti tokias pačias proporcijas.
Ilgai dėvimus drabužius dažniausiai išduoda jų nuo dėvėjimo įgautas blizgesys. Šis drabužių blizgesys išnyks tada, kai šias blizgančias vietas kiek palaikysite ant karštų vandens garų arba jas lyginsite su įkaitintu lygintuvu per skarelę, arba sudrėgintą su lietaus vandeniu. Drabužių blizgesį taip pat galima pašalinti ir naudojant praskiestą actą, kurį sudaro 75 procentai acto ir 25 procentai vandens. O juodų drabužių blizgesį galima panaikinti valant su juodoje kavoje palaikytų tamponu.
Galima teigti, jog tinkamai parinkus, valymo priemonės gali ne tik padėti išvalyti drabužius, bet ir atstatyti jų pradinį būvį, todėl kiekvienas žmogus, kuris rūpinasi savo drabužiai bei jų būkle, turėtų tai išbandyti.